HFN TRAILERS van twee broers in een grimmig Kopenhagen. De een komt net uit de gevangenis en de ander worstelt met een verslaving. Hoofdrollen: Jakob Cedergren, Peter Plaugborg, Patri- cia Schumann, Morten Rosé Regie: Thomas Vinterberg Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 16 september 2010 About Elly Verhaal: Een groep Iraanse vrienden verheugt zich op een weekendje aan zee. De stemming slaat om als Elly verdwijnt. Asghar Farhadi keeg in Berlijn de Zilveren Beer als beste regisseur, maar nam ook de vormgeving, de kleding en het scenario voor zijn rekening. Hoofdrollen: Taraneh Alidoosti, Golshifteh Farahani, Shahab Hosseini, Merila Zare'i Regie: Asghar Farhadi Genre: drama Distributie: Amstelfilm Release: 23 september 2010 Enter the Void Verhaal: Als je de achterstevoren-vertelling van zijn Irréversible hebt overleefd, kun je je lol op met Gaspar Noé's nieuwste. Hij springt tussen heden, verleden en toekomst om een broer en zus te volgen door de duis tere straten van Tokio's achterbuurten en nachtleven. Hoofdrollen: Nathaniel Brown, Paz de la Huerta, Cyril Roy, Olly Alexander, Ed Spear Regie: Gaspar Noé Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 23 september 2010 Twelve Verhaal: Net als in zijn hitserie Gossip G/W bevindt Cha- ce Crawford zich in Twelve tussen de rijke kids van New York. Hij is een dealer die hen voorziet van zijn drug 'twelve' en daar goed van leeft. Helaas wordt zijn neef About Elly. Am- stelFilm. Vreemd Bloed. A-Film Quality. vermoord en is zijn beste vriend de hoofdverdachte. Hoofdrollen: Chace Crawford, Kiefer Sutherland, Ellen Barkin, Emma Roberts, Rory Culkin Regie: Joel Schumacher Genre: drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 23 september 2010 Wall Street - Money Never Sleeps Verhaal: Meer dan twintig jaar na zijn onsterfelijke uitspraak 'Greed is good' is Gordon Gekko terug om commentaar te leveren op de huidige stand van de financiële wereld. En met een beetje mazzel weer contact te krijgen met zijn volwassen dochter. Hoofdrollen: Shia LaBeouf, Michael Douglas, Carey Mulligan, Frank Langella, Josh Brolin Regie: Oliver Stone Genre: drama Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 23 september 2010 Within the Wirlwind Verhaal: Sinds haar Oscar voor Antonia zijn we Mar leen Gorris kwijtgeraakt aan het buitenland. Daar zet ze haar samenwerking voort met Emily Watson in deze verfilming van Eugenia Ginzburgs memoires. Die Rus sische dame zat jaren vast in een werkkamp. Hoofdrollen: Emily Watson, Pam Ferris, Ben Miller, lan Hart, Ulrich Tukur, Jimmy Yuill Regie: Marleen Gorris Genre: drama Distributie: Paradiso Entertainment Release: 23 september 2010 Vreemd bloed Verhaal: Het klinkt als een Alex van Warmerdam-film maar het is toch echt geschreven door Maria Goos. In dit lichtelijk surrealistische verhaal zet de jongste telg van een slagersfamilie zich af tegen de familietraditie en probeert uit alle macht zichzelf te zijn. Hoofdrollen: Wim Opbrouck, Viviane De Muynck, Jelle de Jong, Gijs Naber, Meral Polat 'Someone reminded me I once said "Greed is good". Now it seems it's legal.' (Michael Douglas als Gordon Gekko in Wall Street 2)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 30