m TRAILERS HFN Regie: Johan Timmers Genre: drama Distributie: A-Film Quality Release: 2 september 2010 Legend of the Guardians 3D Legende van Ga'Hoo/e 3D Verhaal: Een jonge uil wordt afgevoerd naar het wees huis St. Aggie's waar de jonkies worden omgevormd tot gehersenspoelde soldaten. Mocht de film een succes worden: de gelijknamige boekenreeks bestaat uit vijf tien delen. We kunnen dus nog even vooruit. Stemmen (ov): Hugo Weaving, Sam Neill, Emilie de Ravin, Helen Mirren, Geoffrey Rush Regie: Zack Snyder Genre: animatie Distributie: Warner Bros. Release: 29 september 2010 Exit Through the Gift Shop Verhaal: De Britse Banksy is zo'n beetje de bekendste en tegelijkertijd de minst bekende graffiti-kunstenaar ter wereld. Iedereen kent zijn werk, maar niemand kent zijn gezicht. Thierry Guetta probeerde er achter te komen en werd zelf het onderwerp van Banksy's eerste film. Regie: Banksy Genre: documentaire Distributie: A-Film Quality Release: 30 september 2010 Weemoed wildernis Verhaal: Digna Sinke gaat verder met haar documenta tie van het eiland Tiengemeten en de veranderingen die daar plaats vinden. Ooit bedoeld voor de akkerbouw, werd er later het grootste natuurontwikkelingsproject van Nederland van gemaakt. Regie: Digna Sinke Genre: documentaire Distributie: Amstelfilm Release: 2 september 2010 Foeksia de miniheks. Walt Disney Studios Mot/on Pictures. Eat Pray Love. Sony Pictures. Tirza Verhaal: Na Het 14de kippetje beleeft ook de tweede verfilming van een roman van Arnon Grunberg zijn pre mière als de openingsfilm van het Nederlands Filmfesti val. Als de jonge Tirza verdwijnt tijdens een vakantie in Namibië, reist haar ongeruste vader haar achterna. Hoofdrollen: Gijs Scholten van Aschat, Sylvia Hoeks, Johanna ter Steege, Abbey Hoes Regie: Rudolf van den Berg Genre: drama, thriller Distributie: Independent Films Release: 30 september 2010 Foeksia de miniheks Verhaal: In het bos vindt tovenaar Kwark een ei waar een meisje uitkomt dat hij Foeksia noemt. Zij wil net zo goed kunnen toveren als hij en is dan ook erg blij als ze wordt toegelaten tot de heksenschool. Helaas blijkt daar dat ze nog een hoop te leren heeft. Hoofdrollen: Rachelle Verdel, Porgy Franssen, Annet Malherbe, Marcel Hensema, Elvira Out Regie: Johan Nijenhuis Genre: familie, fantasy Distributie: Walt Disney Studios Motion Pictures Release: 6 oktober 2010 Eat Pray Love Verhaal: Julia Roberts kruipt in de huid van Elizabeth Gilbert voor de verfilming van haar autobiografische bestseller. Na haar scheiding gaat Elizabeth reizen om zichzelf te ontdekken. In Italië, India en op Bali leert ze de kracht kennen van eten, mediteren en de liefde. Hoofdrollen: Julia Roberts, James Franco, Richard Jenkins, Viola Davis, Billy Crudup, Javier Bardem Regie: Ryan Murphy Genre: romantiek Distributie: Sony Pictures Release: 7 oktober 2010 Snabba Cash (Snel geld) Verhaal: In Stockholm zoekt een student een manier om zijn dure levensstijl te bekostigen, jaagt een huurling 'I used to have this appetite for my life and it's just gone!' (Julia Roberts als Liz Gilbert in Eat Pray Love)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 31