Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE HFN Dick Maas: 'Je kunt als regis seur geen moment wegsukke- len.' EU Jackie Op 13 november zijn de opnamen van start gegaan van Jackie, de nieuwe film van regisseuse Antoinette Beumer. De hoofdrollen in deze productie van Eyeworks en Inspire Pictures worden gespeeld door de zussen Jelka en Carice van Houten en de Amerikaanse ac trice Holly Hunter. Het is de eerste keer dat de zusjes Van Houten met elkaar in een film spelen. In de film krijgt de tweeling Sofie en Daan een telefoontje uit Amerika. Het is afkomstig van hun biologi sche moeder die ze niet kennen. Het zet hun leven op zijn kop. An dere rollen in de film zijn weggelegd voor Jeroen Spitzenberger, Elise Schaap, Hayo Bruins, Jaap Spijkers en Marcel Musters. Het scenario werd geschreven door Karen van Holst Pellekaan en Marnie Blok. Benelux Film Distributors gaat de film 17 mei volgend jaar in de bios coop uitbrengen. Het meisje en de dood Regisseur Jos Stelling is in het voormalige Oost-Duitse Thüringen be gonnen aan de opnamen van zijn tiende speelfilm. De film gaat over de oude Russische arts Nicolai die in de jaren 50 terugkeert naar de plek waar hij 50 jaar daarvoor zijn grote liefde Elise ontmoette. De rol van Elise wordt gespeeld door actrice Sylvia Hoeks. Sergey Makovet- skyi speelt Nico lai. Andere rollen zijn weggelegd voor Jim van Woude en Henri Garcin. De film is gebaseerd op een origineel script van Jos Stel ling en Bert Rijke- lijkhuizen. H'- jf L Benelux Film Distribtors gaat de film in 2012 in de bioscoop uitbren- De verbouwing Na begin november het einde van de draaiperiode te hebben ge vierd, is regisseuse Will Koopman inmiddels begonnen aan de post productie van de film De verbouwing. Tjitske Reidinga, Peter Blok, Mark Rietman, nieuwkomer Alex Hen- drickx en Terence Schreurs spelen de hoofdrollen in de verfilming van het gelijknamige boek van Saskia Noort. Lex Wertwijn bewerkte het boek tot een verfilmbaar scenario. De film gaat over de succesvolle plastisch chirurg Tessa wier leven er aan de buitenkant ideaal uitziet, maar van binnen een redelijke puinhoop is. Zeker als haar partner de verbouwing van hun huis op zich neemt. Entertainment One brengt De verbouwing 6 september 2012 in de bioscoop uit. alweer de volgende film op het programma: de actiekomedie Para over een kapster die een dubbel leven leidt als spion voor de AIVD. 'Dick Maas is een erg goede regisseur die zijn producent elke keer weer voor nieuwe uitdagingen stelt', omschrijft De Mol. 'Elk genre vraagt om een andere aanpak. Maar onze relatie is gebaseerd op wederzijds respect en vertrouwen. Dat is volgens mij ook de enige manier waarop je dit soort monster klussen gedaan kunt krijgen.' De producent is momenteel echter ook een aantal plannen aan het ontwikkelen zonder zijn vaste regisseur, waaronder een nieuwe film van veteraan Harry Kümel (Eline Vere). 'Er zijn producenten die twintig ballen tegelijkertijd in de lucht weten te houden', legt De Mol uit. 'Maar ik vind dat toch lastig. Ik merk dat ik mij liever op een grote film per keer richt.' Bovendien blijft het ook voor hem koffiedik kijken wat de toekomst op financieel gebied gaat brengen. 'Ik ben iemand die dingen neemt zoals ze komen. Maar om de sector gezond te houden moet het kabinet heel snel met een vervan gende fiscale maatregel komen die alle bezuinigingen op de fondsen enigszins kan opvangen. Anders breken er toch donkere tijden aan voor dit soort grote publieksfilms.' Quiz wordt 22 maart uitgebracht door Benelux Film Distributors. de succesvolle quizmaster Leo. Links Hanna Verboom. 'Ik verzin dit niet zelf!' (Linda de Mol als Maria in Terug naar de kust)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 27