Gelezen op hollandfilmnieuws.nl van de HFN ONLINE HFN Een greep uit de online berichten afgelopen periode. EB Bekijk online het actuele filmnieuws Kauwboy wordt Nederlandse Oscar inzending piek 'n' mix 06 september 2012 Kauwboy wan regisseur Boudewijn Koole is geselec teerd om namens Nederland te worden ingezonden naar de Academy Awards in de categorie Best Fo- reign Language Film. De film werd uit tweeëntwintig aanmeldingen gekozen door een selectiecommissie die bestond uit afgevaardigden van vijftien Neder landse filmbrancheverenigingen en -organisaties. Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... Cornea betekent speelfilmdebuut Jochem de Vries in productie J7 september 2072 Deze maand starten de opnamen van Cornea, het speelfilmdebuut van regisseur Jochem de Vries. De hoofdrollen in het psychologische drama worden gespeeld door Juda Goslinga, Rifka Lodeizen en Wendell Jaspers. Productiemaatschappij NFI Produc ties maakte eerder onder andere Kan door huid heen en Hunting zn. Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... Tatum Dagelet krijgt hoofdrol in Leve boerenliefde in productie 13 september 2012 Tatum Dagelet gaat een van de hoofdrollen spelen in de nieuwe Nederlandse speelfilm Leve boerenliefde. De romantische komedie is de nieuwe film van regis seur Steven de Jong, die eerder onder andere De schippers van de Kameleon en De hel van '63 maakte. Lees verder op www.hollandilmnieuws.nl... Cineville ook naar Rotterdam, Den Haag en Delft marketing 25 september 2012 Drieënhalf jaar na de lancering in Amsterdam gaat het filmplatform Cineville ook neerstrijken in Rotter dam, Den Haag en Delft. Vanaf 5 oktober kunnen filmliefhebbers voor achttien euro per maand ook onbeperkt film kijken bij filmtheaters in de nieuwe ste den. De pas is vanaf die datum geldig bij Lantaren- Venster, Cinerama en WORM in Rotterdam, Filmhuis Den Haag in Den Haag en Filmhuis Lumen in Delft. Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... Smoorverliefd bijna van start in productie 25 september 2012 Begin oktober beginnen de opnamen van de nieuwe Nederlandse romantische komedie Smoorverliefd. De film is een remake van de gelijknamige Vlaamse film uit 2010. De hoofdrollen in de Nederlandse versie worden gespeeld door Susan Visser, Anna Drijver, Beatrice Hil- len en Anna Raadsveld. Deze cast wordt aangevuld met Rik Launspach, Johnny de Mol en Pierre Bokma. Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... De Nederlandse Oscarinzending: Kauwboy. De machtigste f ilmbobo's en beleidsbepalers piek 'n' mix 27 september 2012 De start van het Nederlands Film Festival is voor de Filmkrant een mooi moment om de top vijfentwin tig van zogeheten meest invloedrijke personen in de filmsector op een rijtje te zetten. Verscheen de Filmbonzen Top 25 eerst altijd in de Volkskrant, de Filmkrant heeft het stokje overgenomen. De lijst is te raadplegen op de website van de Filmkrant en in de oktobereditie van het maandelijks filmmagazine. Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... Looper officiële openingsfilm Pathé Amersfoort op locatie 10 oktober 2012 De actiethriller Looper wordt de film waarmee de nieuwe bioscoop van Pathé in Amersfoort officieel wordt geopend. De opening vindt plaats op dinsdag 6 november in aanwezigheid van tal van genodig den. Het is de eerste publieke vertoning van de film in Nederland. Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... 'You're going to have to repeat that.' (Alan Ford als Brick Top in Snatch)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 19