Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Sombo- gaart: 'Je staat er versteld van wat je tegenwoor dig uit de computer kunt tove ren/ 1 ^fc ij&ï, il e.*™- ~flfr ^^^Hl worden vindt de jonge acteur lastig. 'Al is dat natuurlijk wel waar acteren in essentie om draait: je moet er van alles bij denken dat er tijdens het spelen eigenlijk niet is.' Ook Abbey Hoes, die journalist en tevens love interest Kim speelt, blaakt op driekwart van de draai- periode van enthousiasme. Net als haar tegenspeler maakt de jonge actrice zich niet al te druk over de vraag of zij wel aan het ideaal beeld van de miljoenen lezers kan voldoen. 'Want dat kan toch niet', grinnikt de actrice, die na de zomer begint aan de toneelopleiding in Amsterdam. 'Na Razend kwamen er ook fans van Carry Slee op mij af: "we hadden ons Roosmarijn eigenlijk blond voorgesteld, en met krullen." Maar meestal voegden ze er gelukkig aan toe dat ze me uiteindelijk toch wel goed vonden.' De twee hoofdrolspelers kennen elkaar al jaren, wat het draaien het merendeel van de tijd erg gemak kelijk maakte. 'We hebben eigen lijk aan een half woord genoeg', aldus Hoes. Alhoewel er een uit zondering was. 'We zijn een soort broer en zus voor elkaar.' Het was dus een beetje vreemd dat zij voor de film opeens met elkaar moesten zoenen. 'Op het moment dat onze lippen elkaar raakten, moesten we allebei heel hard lachen: dat was een heel vreemd moment. Ik hoop maar dat Ben die opname niet voor de film gebruikt.' Mingus Dage/et en Abbey Hoes. Animatiefilm Pim Pom in de maak De twee katten Pim en Pom, naar de bekende illustraties van Fiep Westendorp en karakters van Mies Bouhuys, krijgen hun eigen ani matiefilm. Deze maand wordt gestart met de animatiefilm Pim Pom de film. De film gaat over twee katten die worden ontvoerd door de stoute nichtjes van hun baasje. Gioia Smid gaat de 2D-animatiefilm regisseren en Marieke van Middelkoop is verantwoordelijk voor de animaties. Het scenario is van Fiona van Heemstra. De film wordt gedistribueerd door Benelux Film Distributors en draait vanaf 9 oktober 2013 in de bioscopen. Opnamen Hemel op aarde van start Huub Stapel, Jeroen van Koningsbrugge en Lies Visschedijk zijn 31 augustus in Limburg begonnen aan de opnamen van Hemel op aar de. De film gaat over de dertienjarige Bart Geraedts die verliefd wordt op wereldwijze en verleidelijke Moniek. Vanaf dat moment gaat alles anders dan verwacht en gehoopt. Hemel op aarde wordt geregisseerd door Pieter Kuijpers die werkt met een scenario van Ed- ward Stelden De rol van Bart wordt gespeeld door de debuterende Bram van Schie. A-Film Distribution brengt de film begin 2014 uit in de bioscoop. Midden in de winternacht 15 augustus zijn de opnamen gestart van de familiefilm Midden in de winternacht. De film, gebaseerd op het boek van Andreas Stein- höfel, gaat over het jongetje Max die op een nacht een pratende eland in zijn schuur vindt. Voor de volwassen hoofdrollen zijn Derek de Lint, Jelka van Houten, Arjan Ederveen en Carla Hardy gecast. De hoofdrol van de jonge Max wordt gespeeld door Dennis Reinsma. De regie is in handen van Lourens Blok. Voor het karakter van de pratende eland bouwt het Zweedse Effektstudion een volledig auto matisch bestuurbare animatronic. Midden in de winternacht is in het najaar van 2013 te zien in de Nederlandse bioscopen en wordt uitgebracht door Benelux Film Dis tributors. 'We zijn in heel Limburg op zoek geweest naar filmlocaties. St. Odiliënberg is een mooi plekje.' (Pieter Kuijpers over Hemel op aarde)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 21