Pkk 'n' mix Wat is de volgende, grote innovatie van het bioscoopbedrijf? Bioscoop PICK yN' MIX BIOSCOOPPANEL Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... Economische waarde van Nederlandse fibnmdustrie Tijdens het afgelopen Nederlands Film Festival werd het onderzoek Economische kerngegevens Nederlandse film gepresenteerd. Uit de studie, die werd uitgevoerd door SEO Economisch Onderzoek in opdracht van Filmproducenten Nederland (FPN), de NVB, de NVF en het Nederlands Filmfonds, blijkt onder meer het positieve verband tussen de vertoning van Nederlandse films en de hoogte van het totale bioscoopbezoek. Verder brengt het onderzoek in kaart dat 8.000 bedrijven in de eerste lijn van productie, distributie en vertoning werk bieden aan 20.000 personen. De Nederlandse film- en televi siesector heeft een toegevoegde waarde van circa 845 miljoen euro. De filmsector wil het onderzoek gebruiken om de overheid aan te sporen een duidelijk beleid te formuleren met betrekking tot de economische waarde van de sector en dat zo in te richten dat Nederland kan concurreren met het buitenland, bijvoorbeeld door het invoeren van een tax shelter. Het complete rapport is te downloaden via de website van de branchevereniging Filmproducenten Nederland, www.filmproducenten.nl. 25 jaar Shooting Star Het is dit jaar vijfentwintig jaar geleden dat het onafschei delijke trio Maria Peters, Dave Schram en Hans Pos de productiemaatschappij Shooting Star oprichtten. Het was reden voor het Nederlands Film Festival om het drietal - en de films die ze maakten - in de spotlight te plaatsen. In de loop der jaren maakte Shooting Star films als Daens, De tasjesdief, Left Luggage, Kruimeltje, Pietje Bell en Sonny Boy. Bovendien waren ze verantwoordelijk voor alle verfilmingen van de boeken van Carry Slee. Tijdens het festival werd er op 3 oktober een speciale, feestelijk avond gewijd aan Shooting Star en vonden er speciale vertoningen plaats van films van elk van de leden van het bijzondere collectief: Belle Bettien (regie Hans Pos), Lover of Loser (regie Dave Schram) en een besloten voorstelling van de nieuwste film van Maria Peters, De groeten van Mikel, die in december in de bioscopen gaat draaien. Volgens Verhoeven Volgens Verhoeven is de titel van het boek waarin regis seur Paul Verhoeven en zijn biograaf Rob van Scheers een aantal filmklassiekers analyseren die van invloed zijn geweest op Verhoeven als filmmaker. In het boek, dat eind september uitkwam, passeren films als Lawrence of Arabia, Casablanca, The Shining en North by Northwest de revue. De hoofdstukken zijn gebaseerd op de wekelijkse serie van Verhoeven in de Volkskrant. Volgens Verhoeven wordt uitgegeven door de Bezige Bij. Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele Peter de Haan, publiciteits- manager Dutch Film- Works 'Het gebruik van mobiele applicaties begon wat geforceerd, maar nu is er een hoofdrol weggelegd voor de apps van bioscoopconcerns. Zij kun nen een van de laatste hindernissen voor een heerlijke filmvoorstelling op lossen: de rij voor de kassa. Die zorgt voor afhakers en nee-verkoop en is een slecht begin van je avondje uit. Het mobiel kopen van kaartjes en zo de zaal inlopen is straks net zo nor maal als de ov-chipkaart. Daarna: het streamend projecteren van bioscoop films vanuit een landelijke filmdata- base! Nu nog zorgen dat mensen niet geheel overbodig worden...' Wendy Voge/zong, directielid van Movie Unlimited 'Bioscopen zullen zich altijd willen blijven onderscheiden ten opzichte van de thuismarkt. Blijvend innove ren is voor onze sector dan ook een must. Het tempo, waarin je dat doet zal voor elke bioscoop anders zijn. "Heb je net alle zalen voorzien van 7.1 geluid hoor je al dat de eerste bioscopen komen met 3D-geluid. Ben je net gedigitaliseerd moet je al van 24 naar 48 frames." Wij volgen de ontwikkelingen maar zullen zeker niet overal de eerste in zijn. Wij concentre ren ons nu op het verbreden van ons filmaanbod. De digitalisering geeft ons de kans om nog beter in te kun nen spelen op de specifieke wensen van onze doelgroepen.' Ralph Teeuwen, directeur DOK Cinema 'Innovatie in digitale techniek zal altijd blijven, ook al is de bioscoopsector nu digitaal. Kijk maar naar de pc, zodra er een nieuwe pc op de markt wordt gebracht, zijn bedrijven alweer druk bezig met nieuwe betere en snellere generatie pc's. Dit zal ook gelden voor de bioscoopbedrijven waar digitale projectie de standaard is geworden. Ik zie echter dat er ook geïnnoveerd kan worden op gebied van service en het bereiken van de potentiële bioscoopbezoeker. Hoe kun je een bezoeker binden aan jouw bedrijf, ermee communiceren, onder zoeken of hii/zii tevreden is. Ook dat is innoveren. Tm not an innovator like you, Phil. I'm an adapter, and to that end, I have profited from your ideas.' (Christopher McDonald in Flubber)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 22