HFN TRAILERS ED Haute Cuisine [02] Verhaal: Een vrouwelijke chef-kok gaat voor de Franse president werken. Hij is verzot op haar authentieke gerechten, maar de rest van het personeel denkt er het zijne van. Gebaseerd op het echte leven van de privé- kok van president Francpis Mitterand. Regie: Christian Vincen Hoofdrollen: Catherine Frot, Jean d'Ormesson, Hippo- lyte Girardot, Arthur Dupont Genre: komedie, drama Distributie: Cinéart Release: 25 oktober 2012 The Manchurian Candidate (re-release) Verhaal: De remake uit 2004 doet niets af aan de kracht van dit origineel, integendeel. Ook al speelt het zich af tegen de achtergrond van de communistenjacht en de Korea-oorlog in de jaren vijftig, het is nog steeds een ijzersterke film over een mysterieuze moord. Regie: John Frankenheimer Hoofdrollen: Frank Sinatra, Laurence Harvey, Janet Leigh, Angela Lansbury, James Gregory Genre: drama Distributie: EYE Film Instituut Release: 25 oktober 2012 Paranormal Activity 4 [01 Verhaal: Na het onverwachte succes van het eerste deel, lijkt er nu geen einde meer te komen aan de serie ParanormalAcfivity-fWms. Inmiddels gaat het vierde deel de bioscopen onveilig maken en ook dat zal weinig verschillen van zijn voorgangers. Regie: Henry Joost, Ariel Schulman Hoofdrollen: Katie Featherston, Kathryn Newton, Matt Shively, Brady Allen, Tommy Miranda Genre: horror Distributie: Universal Pictures International Release: 25 oktober 2012 Jagten Verhaal: Mads Mikkelsen werd tijdens het festival van Cannes dit jaar uitgeroepen tot beste acteur voor zijn rol als kleuterleider die door een meisje ten onrechte wordt beschuldigd van misbruik. Zijn rustige leventje verandert acuut in een nachtmerrie. Regie: Thomas Vinterberg Hoofdrollen: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Alexandra Rapaport, Annika Wedderkopp Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 25 oktober 2012 Skyfall [05] Verhaal: Daniel Craig is wederom James Bond in het 23e avontuur van geheim agent 007. Bonds loyaliteit aan M wordt op de proef gesteld als haar verleden haar inhaalt. Als MI6 onder vuur ligt, moet 007 de drei ging opsporen, hoe persoonlijk het voor hem ook wordt. Regie: Sam Mendes Hoofdrollen: Daniel Craig, Judi Dench, Javier Bardem, Naomie Harris, Bérénice Marlohe Genre: actie, avontuur, thriller Distributie: Sony Pictures Release: 31 oktober 2012 Robot and Frank [03] Verhaal: In de nabije toekomst lijdt de oude Frank aan alzheimer in een vroeg stadium en krijgt hij van zijn zoon als hulpmiddel een robot in huis. Die weet hij bin nen de kortste keren voor hele andere doeleinden in te zetten, want Frank was vroeger een inbreker. Regie: Jake Schreier Hoofdrollen: Frank Langella, Peter Sarsgaard, Susan Sarandon, Liv Tyler, James Marsden Genre: drama Distributie: Paradiso Entertainment Release: 1 november 2012 The Paperboy Verhaal: In het diepe zuiden van de VS keert een jour nalist terug naar zijn geboortegrond om samen met zijn partner en jongere broer de sensationele moord op een sheriff te onderzoeken. Volgens hen is de (ter dood) veroordeelde man namelijk onschuldig. Regie: Lee Daniels Hoofdrollen: Nicole Kidman, Zac Efron, Matthew Mc- Conaughey, John Cusack, David Oyelowo Genre: thriller Distributie: Entertainment One Release: 8 november 2012 House at the End of the Street Verhaal: Vlak na de verhuizing van de gescheiden Sa rah en haar dochter Elissa blijkt dat in het huis naast hen jaren geleden een echtpaar gruwelijk is vermoord door de dochter. Die verdween en liet haar broertje Ryan al leen achter. Elissa begint stiekem een relatie met hem. Regie: Mark Tonderai Hoofdrollen: Elisabeth Shue, Jennifer Lawrence, Max Thieriot, Gil Bellows, Eva Link Genre: thriller Distributie: Paradiso Entertainment Release: 8 november 2012 Argo [04] Verhaal: In 1979 wordt de Amerikaanse ambassade in Teheran bestormd en worden 52 mensen gegijzeld. Zes van hen ontsnappen en duiken onder in het huis van de Canadese ambassadeur. De CIA komt met een origineel plan om ze te bevrijden, en het is nog echt gebeurd ook! Regie: Ben Aff leek 'Hello, Frank. It is a pleasure to meet you.' 'How do you know?' (Robot en Frank Langella in Robot and Frank)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 32