m TRAILERS HFN Genre: actie Distributie: Entertainment One Release: 29 november 2012 Cave of Forgotten Dreams (3D) Verhaal: Ondanks vele restricties en technische compli caties filmde Werner Herzog met speciaal ontworpen 3D-camera's voor het eerst de grotten bij het Franse Chauvet. Hier bevinden zich de oudste grotschilderin gen ter wereld; kunstwerken van 32.000 jaar geleden. Regie: Werner Herzog Genre: documentaire Distributie: Imagine Filmdistributie Release: 29 november 2012 Trouble with the Curve Verhaal: Een oude baseballscout neemt zijn dochter mee voor een laatste zoektocht naar natuurtalenten. Hij heeft problemen met zijn ogen en kan de bal niet eens meer over de plaat zien gaan. Zijn dochter staat hem ter zijde en leert zo haar vader beter kennen. Regie: Robert Lorenz Hoofdrollen: Clint Eastwood, Amy Adams, Justin Timber- lake, Matthew Lillard, John Goodman Genre: drama Distributie: Warner Bros. Release: 29 november 2012 Koning van Katoren Verhaal: De jonge Stach wil de nieuwe koning van Katoren worden en de gemene ministers besluiten deze lastpost vijf onmogelijke opdrachten te geven. Na Oor logswinteren Briefgeheim wordt het derde boek van Jan Terlouw filmisch onder handen genomen. Regie: Ben Sombogaart Hoofdrollen: Mingus Dagelet, Abbey Hoes, Catherine ten Bruggencate, Charlie Dagelet, Gerardjan Rijnders, Sabri Saad El Hamus Genre: avontuur, familiefilm Distributie: Benelux Film Distributors Release: 5 december 2012 Cave of Forgot ten Dreams (3DJ. Imagine Filmdis tributie. Koning van Katoren. Benelux Film Distributors. Notre Paradis Verhaal: Als prostitué Vassili een bewusteloze en mis handelde jongen vindt, neemt hij hem mee naar huis. Hij verzorgt hem en noemt hem Angelo. Al snel raken ze verliefd op elkaar. Vassilis zaakjes lopen gelijk beter als hij Angelo meeneemt naar zijn afspraakjes. Regie: Gaël Morel Hoofdrollen: Stéphane Rideau, Dimitri Durdaine, Beatrice Dalle, Didier Flamand Genre: drama Distributie: Arti Film Release: 6 december 2012 Alex Cross Verhaal: Nadat rechercheur Alex Cross te horen krijgt dat een familielid is vermoord, zweert hij de dader te pakken te krijgen. Hij ontdekt al snel dat ze niet het eer ste slachtoffer was. Boekpersonage Cross werd twee keer eerder gespeeld door Morgan Freeman. Regie: Rob Cohen Hoofdrollen: Tyler Perry, Jean Reno, Matthew Fox, Rachel Nichols, Giancarlo Esposito Genre: thriller Distributie: Dutch FilmWorks Release: 6 december 2012 Pudding T(3D) Verhaal: De jonge Ivan wordt gepest op school en krijgt weinig medeleven van zijn vader. Op een dag krijgt de jongen echter de kans om indruk op zijn vader te maken en de pestkoppen op school een lesje te leren. Maar is het wel zo leuk om superkrachten te hebben? Regie: Michael Hegner Genre: animatie, familiefilm Distributie: Twin Film Release: 6 december 2012 Anna Karenina Verhaal: In het tsaristische Rusland van 1874 voelt de mooie Anna zich gevangen in haar liefdeloze huwelijk met de hooggeplaatste ambtenaar Alexei Karenina. Wanneer ze graaf Vronsky leert kennen, ontstaat er een hartstochtelijke affaire met tragische gevolgen. 'Daarvoor zit ik hier toch?' (Mingus Dagelet als Stach in Koning van Katoren)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 37