Rise of the Guardians De vijf legendes (ov, nl, 3D) Anders dan anders SPECIAL TRAILER/LEADER De film komt voort uit de boe kenserie The Guar dians of Childhood van de veelzijdige creatieve geest Wil- liam Joyce HFN Special trailer Rise of the Guardians is een film die je niet moet ver warren met de animatiefilm Legend of the Guardians van twee jaar geleden. Waren het in die film uilen met wie we in 3D meevlogen, deze keer mogen we mee met de vijf fictieve kinderhelden Klaas Vaak, de Tandenfee, de Paashaas, de Kerstman én Jack Frost. Zij moeten hun krachten bundelen om te voorkomen dat de nare Pitch de wereld - en vooral die van de kinderen - doordrenkt met angst. De film komt voort uit de boekenserie The Guardians of Childhood van de veelzijdige creatieve geest Wil- liam Joyce, maar is geen directe verfilming van een van de delen. De film speelt zich namelijk 200 jaar na afloop van de verhalen in de boeken af. Joyce wilde daarmee voorkomen dat men boeken en film te zeer met elkaar ging vergelijken. Rise of the Guardians wordt de laatste film van DreamWorks Animation die in Nederland wordt uitge bracht door Universal Pictures International. Daarna gaat 20th Century Fox de animatiefilms van het bedrijf van Jeffrey Katzenberg uitbrengen. Stemmen (ov): Chris Pine, Alec Baldwin, Hugh Jack- man, Jude Law, Isla Fisher Stemmen (nl): Jack Wouterse, Bracha van Doesburgh, Vincent Croiset, Mark Rietman en Bas Muijs Regisseur: Peter Ramsey Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 29 november 2012 Rise of the Guardians De vijf legendes. Distributie Uni versal Pictures International Nu het Nederlandse filmbedrijf de overstap naar digitaal, mede dankzij Cinema Digitaal, helemaal heeft gemaakt, rijst de vraag: en wat nu? Hoe gaan we vanaf nu om met de mogelijkheden die digitale projectie de sector biedt? Er zijn al heel wat bioscopen aan het experimenteren (zijn we die fase met de opera's zelfs eigenlijk niet al voorbij?) met alternatieve content. Maar behalve het vertonen van opera's, toneelstukken, popconcerten, wat sportwedstrijden, een paar filmklassiekers en een incidenteel congres is er op dit moment nog geen sprake van een rigoureuze verandering. Misschien gaat dat ook wel niet gebeuren en blijft het bij wat activiteiten 'erbij doen'. De distributeurs zullen er in ieder geval niet rouwig om zijn. Die zien elke afname van de tijdslots die niet worden gebruikt voor het vertonen van hun films met lede ogen aan. Maar misschien moet daar voortaan gewoon anders mee worden omgegaan. Het is echt geen schokkend nieuws meer dat het vertonen van films zich niet meer hoeft te beperken tot de zalen van een bioscoop- of filmtheatercomplex. Distributeurs gebruiken al in toenemende mate alternatieve locaties voor hun glamoureuze filmpremières (denk aan DeLaMar, de RAI en al die locaties waar je met enig gemak toch wel 1.000 man kunt zetelen) en het is maar een klein sprongetje om diezelfde locaties voor grote filmevenementen in te zetten. En dat distributeurs niet de enige zijn die daar ook aan denken bewijzen de mensen achter al die locaties. Die hebben maar al te goed in de gaten dat film een uitermate populair medium is waarmee je het publiek kunt verleiden (al moeten ze het zitcomfort en de zichtlijnen van de moderne bioscoop niet onderschatten). En wel op een manier - want dat is natuurlijk de crux - die anders is dan anders, <3 zoals Carré in Amsterdam dat afgelopen zomer liet r*"J zien met de filmvertoningen riJfLjc op het toneel en zoals De Doelen in Rotterdam dat doet met filmmuziekconcerten. Ik denk dat het ook een kwestie van tijd is voordat het fenomeen Secret Cinema uit Engeland komt overwaaien en er iemand hier op alternatieve, geheime locaties films gaat vertonen of filmthemafeesten gaat organiseren. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'We have never faced a greater threat. And so, we will fight.' (Alec Baldwin als de Kerstman in Rise of the Guardians)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 6