7 m ét -------------A-,------- Piek 'n' mix Bioscoop Wat wordt de film top drie van kerst 2012? PICK yN' MIX BIOSCOOPPANEL Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... Eremetaal voor Nederlandse films In de afgelopen periode werden er weer filmprijzen uitgereikt aan Nederlandse filmmakers. De verbou wing trok in september meer dan 100.000 bezoekers waardoor de Gouden Film werd overhandigd (de film i 2 tl^B^ ^ËLl t2 haalde uiteindelijk 275.000 bezoekers). Goud was er ook voor de makers van De marathon, Alleen maar nette mensen en Alles is familie. Op 3 oktober hadden al meer dan 400.000 bezoekers de film Mees Kees in de bioscoop gezien. Dat betekende een Platina Film. De genoemde films stonden bij het ter perse gaan van dit blad op respectievelijk 241.615, 319.260, 178.134 en 550.000 bioscoop bezoekers. Deze films draaien nog in de december maand in de bioscoop. Nedcipro mag netwerk Smartjog uitbouwen Het Nederlandse Nedcipro is door transporteur Smartjog uitgekozen om haar netwerk in Nederland verder uit te bouwen. Gesprekken tussen de twee be drijven werden onder meer tijdens de afgelopen IBC gevoerd. Smartjog is een toonaangevende, internatio nale onderneming als het gaat om de distributie van digitale filmbestanden naar bioscopen en filmtheaters. Het van oorsprong Franse Smartjog biedt producen ten, filmdistributeurs en filmvertoners de mogelijkheid om filmbestanden zowel per satelliet als via netwerk technologie te versturen en te ontvangen. In Nederland zijn bioscopen van zowel Pathé als Wolff al met Smartjog uitgerust. In totaal gaat het hier om circa 40 bioscopen die het systeem al gebruiken. Nedcipro gaat andere bioscopen ook een aanbieding doen. Zij meent dat te kunnen doen 'door de recente daling van de verzendtarieven van Smartjog'. Daar door wordt het versturen van de films 'via het betrouw bare systeem extra interessant en concurrerend'. Nedcipro zegt voor de Nederlandse markt vooral geïnteresseerd te zijn in de netwerkoptie van Smart jog. Deze oplossing zorgt ervoor dat bioscopen niet hoeven te investeren in satellietschotels. Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele Tom c/e Bont, programme ring Molenstraat- theater in Wageningen 1The Hobbit: An Unexpected Jour- ney. Na het succes van The Lord of The RingsAWms kan deze prequel bij voorbaat al niet meer stuk. Ik ben benieuwd hoe zo'n klein boekje tot drie films wordt verfilmd. 2) Alles is familie. Ook al is deze film tijdens de kerst al bijna een maand te zien, denk ik dat dit een film is waar men sen voor blijven komen. 3) Koning van Katoren. Een geweldig boek, een visueel spektakel en een regis seur met een patent op succes. Ik kijk erg uit naar deze film.' Nafiesa Rasoelbaks, online mediama- nageren programmeur Pathé '1 The Hobbit, 2 Alles is familie, 3 Wreck-lt Ralph. Van The Hobbit verwacht ik The Lord of The Rings- achtige taferelen, dat is een goede kanshebber om op de eerste plek terecht te komen. Alles is familie vind ik zelf een heerlijke film. Ik verwacht dat deze romantische komedie de kerst voor vele men sen een stukje warmer zal maken. In de kerstperiode staat er sowieso minimaal één kinderfilm in de top drie. Ik vind het dit jaar alleen wel erg moeilijk. Wreck-lt Ralph is denk ik het meest aaibaar en daarom zet ik die op nummer drie. Fijne feest dagen!' Daan de Jong, booleer bij Independent Films The Hobbit gaat natuurlijk de grote winnaar van deze kerst worden! Ie dereen kijkt heel erg uit naar deze film, dus verwacht ik dat men mas saal voor The Hobbit kiest in de kerstvakantie. De tweede plaats is voor Het bombardement. Ik denk dat men Jan Smit echt wel in een film wil zien spelen. De derde plaats gaat denk ik naar Wreck-lt Ralph. Ik heb hoge verwachtingen van deze film en daarnaast is een vakantie natuurlijk een periode waarin kin derfilms het gewoon heel erg goed doen.' 'This must be a very exciting moment for you, fighting for the Christmas Number One.' (Michael Parkinson in Love Actually)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 37