m (ast Colofon HFN CAST/COLOFON Benoe mingen, verhui zingen en andere zaken. Willem van Roosmalen overleden Op 16 oktober is voormalig filmdistributeur Willem van Roosmalen op 72-jarige leeftijd overleden. Hoewel hij al enige tijd ziek was, overleed Van Roosmalen toch onverwacht. Willem van Roosmalen werd vooral be kend als directeur van filmdistributiemaatschappij Go- filex en oprichter van de Filmcentrale. Ook op brancheniveau speelde Van Roosmalen een belangrijke rol. Hij was nauw betrokken bij de afdeling filmverhuurders van de Nederlandse Bioscoop Bond (NBB). De afdeling veranderde later in de Nederland se Vereniging van Filmdistributeurs (NVF). Ook was Van Roosmalen oprichter van het brancheblad FILM, min of meer de voorloper van het huidige Holland Film Nieuws. Willem van Roosmalen overleed op Aruba waar hij veel van zijn tijd doorbracht. Hij is in besloten kring in Nederland gecremeerd. Rudi Bakker overleden Op dinsdag 27 november jongstleden is Rudi Bakker in zijn woonplaats Etten Leur overleden. Rudi Bakker was jarenlang een bekend gezicht in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. Hij verzorgde een tijd lang de filmprogrammering van de bioscopen van Wolff. De gepassioneerde filmliefhebber was ook directeur van de Bioscoop Onderneming Wolff. Daarnaast was hij gedelegeerd lid van de CICAE, de Confédération Internationale des Cinémas dArt et d'Essai. Ook was Rudi Bakker lid van Verdienste van de NVB voor alle in zet die hij gedurende zijn loopbaan op brancheniveau pleegde. Rudi Bakker, wiens laatste première plaats vond op 1 december jongstleden in uitvaartcentrum Zuylen in Breda, werd 79 jaar oud. Menno Ribbelink Menno Ribbelink is het team van Warner Bros. per 1 november komen versterken als publiciteitsmanager. Rib belink werkte hiervoor acht jaar lang bij het publiciteits bureau MVSP van Monique van Schendelen. Menno Ribbelink vervangt bij Warner Alien Niemeijer die de filmdistributeur alweer enige tijd geleden verliet. De func tie werd tijdelijk bekleed door interimmanager Ingeborg Tuinman. Bij Warner Bros. gaat Menno nauw samenwer ken met publiciteitsmanager Maud Braakman. Ilona van Genderen Stort Na tien jaar heeft Ilona van Genderen Stort besloten per 1 januari 2013 een punt te zetten achter haar loop baan bij EYE (voorheen het Filmmuseum). De reden is dat de distributie bij EYE gaat stoppen en de functie van senior booker ophoudt te bestaan. Ilona gaat zich defi nitief toeleggen op fotografie via haar bedrijf A Day in a Life. Gonda Raben zal de distributietaken van EYE die nog wel overblijven blijven doen. Quinn Rump Op 11 november zijn Sven Rump - directeur en mede-ei genaar van Arcaplex in Spijkennisse - en Marleen Rump - van der Blom verblijd met de geboorte van hun zoon Quinn. Quin, de ouders en zusje Emily maken het goed en zijn dolblij. Dimitri Lahaut Ook Dimitri Lahaut, medewerker van de Stichting Filmon- derzoek, en Maaike de Boois werden op 11 november vader en moeder. Voor Dimitri en Maaike was het de eerste keer. Dochter Emmel Avital en de jonge ouders maken het goed. Uitgever Riet Zegers (Stichting Holland Film Land) Hoofdredacteur Jeroen Huijsdens Eindredacteuren Riet Zegers en Jeroen Huijsdens Redacteuren Alice Scheiuit, Romy van Krieken, Robbert Blok land, Jan van Houten, Dirk de Lille (columnist) Illustrator Berend Jan Kompanje Beeldredactie, art direction en vormgeving image. Tanja van Rooden e-mail: tanja@hollandfilmnieuws.nl Advertenties Riet Zegers Redactieadres WG Plein 118 1054 SC Amsterdam Telefoon: 020 - 679 38 43 020 - 679 38 44 E-mail: info@hollandfilmnieuws.nl Drukwerk Van Noort Printing BV Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van controlled circulation zes keer per jaar gratis verspreid onder de me dewerkers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Overige geïnteresseerden kunnen een abon nement aanvragen. Dit kost 35 euro (exclusief btw) per jaargang. Abonnementen zijn aan te vragen via 020 - 679 38 43. Niets uit deze uitgave mag worden overgeno men zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de uitgever. Aan artikelen en/of uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bijdrage van de hoofdsponsor, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopex ploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adver teerders die wij kortweg de vrienden van Hol land Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopex ploitanten (hoofdsponsor), Actionsign, A-Film Distribution, Benelux Film Distributors, Cinéart Nederland BV, CineFox, Compeso GmbH, Dutch FilmWorks, EYE Film Instituut Nederland, Forum Seating, dcinex, Genius Technology So lutions, Huizenga Group, Independent Films, Jean Mineur Mediavision, Jewel Labs, Jimmy Products, KTS/ReBiTicks Software BV, Lumière, NCP Holland, Nedcipro BV, PCO Nederland BV, Rosbeek Techniek, Roveka speciaaldruk werk, Stichting Filmtransport NVF/Filmcentrale, ticket.international GmbH Co, Universal Pic- tures International (Netherlands) BV, Warner Bros. Picrures International Holland/20th Cen- tury Fox. HFN kan worden verstuurd dankzij de Neder landse Vereniging van Filmdistributeurs (NVF) en Gofilex. 19e jaargang nummer 109 december 2012 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf 'Country?' 'England.' 'Gun?' 'Shot.' 'Agent?' 'Provocateur.' 'Murder?' 'Employment.' (psycholoog en 007 in Skyfall)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 46