Despicable Me 2 - Verschrikkelijke ikke 2 (3D) c5t>i Groot 1 *fr ""7 SPECIAL TRAILER/LEADER Zoals de pinguïns in Mada- gascar een gouden greep ble ken te zijn, zo geniaal waren de minions voor Despi cable Me. HFN M|B ■holland £^s zr* *-*-^ Special trailer Toen de teaser trailer van Des picable Me in 2010 vrijkwam konden we al leen nog maar vermoeden dat deze anima tiefilm een van de grote zomerhits van dat jaar zou gaan worden. Inmiddels weten we hoe het uitpakte. Mede dankzij de aantrekkingskracht van de gele minions en de aandoenlijke Agnes ('He's so fluffy!') kwamen er in 2010 bijna 475.000 bezoekers naar de bioscoop voor Despicable Me. Zoals de pinguïns in Madagascar een gouden greep bleken te zijn, zo geniaal waren de minions voor Despicable Me, al kwamen ze in die allereerste teaser trailer niet voor. Bij het vervolg op de succesvolle film is dat wel anders. Nu is er in de trailer al direct een hoofdrol weggelegd voor deze leuke stresskippen van Gru. Die krijgt in dit nieuwe avontuur opnieuw de stem van Steve Carell. Interessant is dat niemand minder dan Al Pacino ook op de lijst van de voice cast staat. Hij gaat de bad guy vertolken. Benieuwd wie zijn rol in de Nederlandse versie gaat overnemen. Stemmen (ov): Steve Carell, Al Pacino, Elsie Kate Fisher, Russell Brand, Kristen Wiig Stemmen (nl): nog niet bekend Regisseur: Pierre Coffin, Chris Renaud Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 3 juli 2013 I Despicable Me 2 (3Dj. Distributie Universal Pictu res International Wanneer het precies was, weet ik niet meer. Het moet ergens eind jaren 80 zijn geweest. Of misschien was het wel begin jaren 90. Het was in ieder geval een filmpje in de bioscoop van twee in witte werkpakken gestoken mannen die Bertolucci's The Last Emperor met zwarte verf dicht schilderden. Aan het einde kwastten ze een kleine televisie die werd aangezet. Van het imposante bioscoopbeeld en -geluid van de Oscarwinnende film bleef niks over. Vervolgens kwam er met koeienletters in beeld: The big screen, the big difference. Het filmpje was meen ik afkomstig uit Engeland en g maakt om het publiek ten tijde van de voortdurende da ling van het bioscoopbezoek (kunnen we ons dat nu nog voorstellen?) te laten zien dat de bioscoopervaring een andere is; een hele andere. Ik heb er wel vaker aan moeten terugdenken, maar deed dat in het bijzonder toen ik een artikel in The Hol lywood Reporter las over grote bioscoopschermen. Het artikel stond stil bij het rapport Large Screen Cinema dat voorspelt dat er in de komende jaren wereldwijd veel IMAX en IMAX-achtige schermen bij gaan komen. Kort daarna kwam het bericht dat Pathé in zowel Tilburg als Den Haag IMAX zou gaan installeren. En dat JT in de nieuwe bioscopen op het vlak van de grote schermen ook echt van zich wil gaan laten spreken. Sommigen menen dat de uitbreiding met 'grote' scher men slechts een marketingtruc is. Er valt aan de toeslag op 'grote vertoningen' immers goed geld te verdienen. De kritiek stelt bovendien dat de Nederlandse IMAX- schermen niet groot genoeg zouden zijn om echt IMAX genoemd te kunnen worden. IMAX-mini hoorde ik iemand al eens grappen. Maar is het niet de consu ment die het succes bepaalt? Als de vertoning de toeslag niet waard is, dan koopt hij dat kaartje voortaan niet meer. En er is geen enkele exploitant die het zich kan veroorloven om dingen neer te zetten waar de consument de meerprijs niet voor wil betalen. Namens het voltallige HFN-team wens ik u fijne feestda gen en een filmrijk 2013 toe. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur vooeuira TH[ BIG SC FIJHNCt KKuwdCK»—mnöSSmm 1 •"*•-' 'Clearly we nèed to set a few rules.' (Steve Carell als Gru 'm Despicable Me)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 6