30 malen besprekingen plaats, om tot een eensgezinde actie te komen tegen het ontwerp. Later in het jaar werden nogmaals onderhandelingen aange knoopt tusschen eenige Rotterdamsche Heeren en het Hoofdbe stuur. De Bondsvoorzitter mocht daarna het genoegen smaken aan het eind van 1923 de zes Rotterdamsche Theaters, welke nog geen leden van den Bond waren, voor het lidmaatschap voor te stellen. Wij heeten hen in onzen Bond van harte welkom. Ledenvergaderingen, In 1922 werden twee en in 1923 drie ledenvergaderingen ge houden. Op 9 Januari 1922 werden hoofdzakelijk beslissingen genomen omtrent de beëindiging van de steunverleening voor de belasting acties te Venlo en Hilversum, terwijl toen ook besloten werd een recht te heffen op het doen behandelen van geschillen door de Commissie van Geschillen". Op 12 Juni 1922 werd de jaarvergadering gehouden, waarin het verslag en de rekening en verantwoording, zoowel van de alge- meene kas, als van de weerstandskas, werden behandeld en goed gekeurd. Vervolgens werd in deze vergadering besloten, om bij de Kamer verkiezingen in 1922 de candidatuur-Henri ter Hall krachtig te steunen; bij wijze van propaganda een film in de theaters te doen vertoonen, en een maximum-bedrag van 2000.uit de Bondskas in de verkiezingskosten bij te dragen. In de algemeene vergadering van 19 Maart 1923 werden de nieuwe Statuten behandeld en goedgekeurd en een nieuw Hoofd bestuur gekozen, bestaande uit de heeren D. Hamburger Jr., voor zitter (Utrecht); J. M. Franke, 2e voorzitter (Den Haag); R. Minden, secretaris (Amsterdam); E. de Hoop Azn., Peningmeester (Bussum); S. Zondervan (Leeuwarden); Ed. Cohen Barnstyn (Enschedé); A. van Dijk (Amsterdam); B. van den Heuvel (Utrecht); I. Cohen Barnstyn (Scheveningen); G. van Laeken (Arnhem); A. P. du Mee (Amsterdam); P. Vermeer (Rotterdam) en W. Salomon (Amsterdam). Laatstgenoemde nam eenige maanden na zijne benoeming ont slag, wegens vertrek naar het buitenland. Voor de belangrijke diensten, welke hij, zoowel in de functie van Hoofdbestuurslid als in die van lid der „Commissie van Geschillen", waartoe hij ook in de vergadering van 19 Maart was benoemd, bewezen heeft, is de Bond den Heer Salomon zeer erkentelijk.

Jaarverslagen | 1922 | | pagina 32