32 Filmactie, De Bond heeft, voldoende aan het verzoek van het Nederland- sche Roode Kruis en het Nansen-Comité, eene film-actie op touw gezet tot leniging van den nood in Rusland. Door oneenigheid moest de actie ontijdig worden stopgezet, doch het stemt tot groote voldoening en het bewijst den grooten invloed, welke van het witte doek uitgaat, dat wij in slechts enkele weken, terwijl de Nansenfilm slechts door ons vertoond was in Amsterdam, Leeuwarden, Haarlem, 's-Hertogenbosch en Eindhoven, een bedrag mochten ontvangen van 13.818,29, waarvan aan ieder der beide organisaties, na aftrek van een klein bedrag aan kosten, de helft kon worden uitbetaald. Buitenlandsche musici in ons land. Op uitnoodiging van den Directeu/- van den Rijks-Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling werd onzerzijds eene conferentie bijgewoond op het Departement van Arbeid over de kwestie van toelating van vreemde musici in ons land. Onze afgevaardigden bepleitten daar de algeheele vrijheid. Met betrekking tot dit onderwerp werden nog een aantal verga deringen gehouden/onder leiding van het Kamerlid Ter Hall en van den Voorzitter van Vedion, den heer Max van Gelder. Contact met verschillende corporaties. Op verzoek van het Centraal Comité der Huldigings-Commissie 1923 besloot het Hoofdbestuur, na principieel deze zaak met de ledenvergadering te hebben besproken, en wel in verband met de aanhangige Bioscoopwet, deel te nemen aan de jubileumfeesten. Toen daaromtrent tusschen den Bond en genoemd Comité over eenstemming was bereikt, publiceerde dit Comité in de pers een communiqué van den volgenden inhoud: „Het Centraal Comité der Huldigingscommissie 1923 ver zoekt ons het volgende te willen mededeelen: Uit de besprekingen, welke tusschen het Centraal Comité der Huldigingscommissie 1923 en het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Bioscoop-Theater-Directeuren zijn gevoerd, is duidelijk gebleken, dat de Bioscoopbond, die ge meend heeft eene krachtige actie te moeten voeren om te voor komen, dat een Bioscoopwet tot stand komt, welke het bios coopbedrijf in Nederland onmogelijk zou maken, nimmer

Jaarverslagen | 1922 | | pagina 34