11 tairen zin, een prachtig stuk werk is geweest, welks afdoening het Hoofdbestuur en het groote aantal leden, dat daaraan zijn krachten heeft gewijd, tot eer strekt. De voorstellers van amendementen hebben weliswaar niet al hun idealen verwezenlijkt gezien en vooral de bedrijfsafdeeling Film verhuurders oogstte met hare voorgenomen reorganisatie van den Bond, door de macht van het Hoofdbestuur te verschuiven in handen van de afdeelingsbesturen, niet het resultaat, dat zij zich van de indiening harer amendementen heeft voorgesteld, doch ontevreden heeft geen der leden de driedaagsche vergadering in April van het verslagjaar verlaten. Dank zij de in de Statuten aangebrachte wijzigingen, is thans o.m. de mogelijkheid geschapen, dat uitsluitend tusschen de leden onderling zaken kunnen worden gedaan, zoodat degenen, die, zon der tot den Bond toe te treden, wel willen profiteeren van de vruchten, die de Bond in het belang van het geheele bedrijf weet te plukken, ervan uitgesloten kunnen worden, om met onze leden filmtransacties aan te gaan. Het daarop betrekking hebbend gewijzigd artikel 18 der Sta tuten biedt nu tevens mogelijkheden voor eene oplossing van het vraagstuk der reizende bioscopen. Ongetwijfeld is door de tot stand gebrachte wijzigingen in de Statuten de positie van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, zoo wel naar buiten als in eigen kring, aanmerkelijk versterkt. De gewijzigde Statuten konden in 1926 nog niet in werking tre den, doordat de wijzigingen lang verbleven onder het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, alwaar men ze getoetst heeft aan de nieuwe bioscoopwet, zonder dat er, in verband met deze wet, aanmerkingen op de wijzigingen zijn gemaakt. In het begin van het thans loopende jaar, op 19 Januari 1927, werd het Koninklijk Besluit, waarbij de gewijzigde Statuten zijn goedgekeurd, afgekondigd, zoodat ze thans ten volle in wer king zijn. Het eere-lid D, Hamburger Jr» Met de tot stand koming der reorganisatie van de Statuten is tevens de voorzittersperiode, naar gehoopt wordt, voorloopig afgesloten van den Bondsvoorzitter, den heer D. Hamburger J r. te Utrecht, die dezen geweldigen arbeid tot een goed einde heeft gebracht. Om redenen, die geëerbiedigd moeten worden, heeft de heer D. Hamburger Jr. de voorzitterspost verlaten, waarop hij geduren de een periode van bijna vijf jaren zooveel heilzaam werk voor het film- en bioscoopbedrijf heeft verricht.

Jaarverslagen | 1926 | | pagina 11