16 voor zoover deze zich op de openbare straat te Beesel bevond, opnamen te doen." Het resultaat van dit ambtelijk onderzoek mag wel heel erg bedroevend genoemd worden. Het Huishoudelijk Reglement* Wat als supplement op onze goed gefundeerde Statuten al jaren ontbrak, was een Huishoudelijk Reglement. Een concept werd den leden toegezonden, tegelijk met de voorgestelde Statuten wijzigingen. Als gevolg van de uitvoerige behandeling van de reorganisatie der statuten, bleef er op de jaarvergadering geen gelegenheid meer over, om het concept-Huishoudelijk Reglement, waarop door ver schillende leden amendementen waren ingediend, te behandelen. Na de jaarvergadering zette het Hoofdbestuur zich opnieuw aan de bestudeering van het Huishoudelijk Reglement, waarbij het, ter vereenvoudiging van de openbare behandeling, de amende menten der leden, voor zoover die in het concept pasten en prac- tisch geen bezwaar opleverden, tot de zijne maakten. Dat het concept niet meer in het afgeloopen jaar aan de orde kon worden gesteld, was hieraan toe te schrijven, dat met betrek king tot de uitgifte van een Bondsorgaan geen eenstemmigheid heerschte in het Hoofdbestuur, dat daaromtrent in breedvoerige discussiën was getreden. Doordat deze besprekingen niet tot een vereeniging van de tegenstrijdige meeningen in het Hoofdbestuur konden worden geleid, besloot men de vraag, of een Bondsorgaan moet worden uitgegeven, niet in het Huishoudelijk Reglement te regelen, maar op een later tijdstip nogmaals onder het oog te zien. Het concept-Huishoudelijk Reglement kon nu, zonder dat over de uitgifte van een Bondsorgaan beslist behoefde te worden, bij de ledenvergadering worden ingediend. De goedkeuring van het nieuwe reglement zal dus eerst in het volgend jaarverslag gereleveerd kunnen worden. Studie-Commissies. Het Hoofdbestuur heeft in het afgeloopen jaar, vooruitloopende op het bepaalde in het toen nog niet aanvaarde Huishoudelijk Reglement (art. 35), verschillende vraagstukken commissoriaal gemaakt. Ten aanzien van het vraagstuk der reizende bioscopen" heeft het Hoofdbestuur eene commissie benoemd, bestaande uit de

Jaarverslagen | 1926 | | pagina 16