19 delegatie toegevoegd de heer B. D. Ochs e, vice-voorzitter der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, te Haarlem. Zooals reeds in het genoemde vertrouwelijk rapport in den breede is uiteengezet heeft de delegatie van den Bond goed en nuttig werk gedaan, waarbij zij gaarne haren steun gaf aan de eind-resolutie, waarvan het besluit luidde, dat onmiddellijk be noemd diende te worden een permantente internationale Commissie, die zal zetelen in het Gebouw van den Volkerenbond met de opdracht: lo. zich te verzekeren van de uitvoering der verschillende op het Congres goedgekeurde wenschen; 2o. voor te bereiden het aanstaand Congres, dat te Berlijn zal worden gehouden; 3o. te onderzoeken de mogelijkheid van de stichting van een per manente internationale filmorganisatie. Als één der leden van deze permanente internationale Commissie werd benoemd ons eere-lid, de heer D. Hamburger r., te Utrecht, die aan het eind van het verslagjaar eene uitnoodiging ontving tot bijwoning van de eerste vergadering dezer Commissie. Het Hoofdbestuur hoopt vurig, dat het Parijsche Congres de inzet is geweest voor de internationale organisatie van het bioscoopbedrijf, waaraan meer dan in eenig ander bedrijf, met het oog op zijn internationale beteekenis, groote behoefte bestaat. De Wettigheid der Afdeelingsbesluiten» Door de jaarvergadering van de Afdeeling Amsterdam, gehou den op 28 Januari 1926, was een besluit genomen, waarin voor geschreven was, dat de leden slechts annonces van een bepaalden omvang in de dagbladen mochten doen plaatsen. Bovendien was bij dit besluit bepaald, dat ook filmverhuurders en allen, die met de leden der afdeeling Amsterdam zaken deden, zich aan het voor elke zaak toegestane aantal advertentieregels hadden te houden. Tegen dit afdeelingsbesluit kwamen bij het Hoofdbestuur protes ten in, zoowel van één der leden van de afdeeling Amsterdam, als van het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders en van één filmverhuurder, die zich door dit besluit benadeeld achtten. Door de reclamanten werd tevens het Hoofdbestuur verzocht het besluit der Afdeeling Amsterdam te vernietigen. Ten aanzien van deze, voor de organisatie interessante, zaak besliste het Hoofdbestuur:

Jaarverslagen | 1926 | | pagina 19