20 lo. dat het Hoofdbestuur niet het recht toekomt, om besluiten van afdeelingen van den Bond te vernietigen en dus ook niet het gewraakte besluit; 2o. dat het Hoofdbestuur wel gaarne steeds alle rechtsgeldige besluiten van eene af deeling zal erkennen; 3o. dat het gewraakte besluit van de Afdeeling Amsterdam een ongeldig besluit is, aangezien door dit besluit niet de afdeeling als zoodanig wordt gebonden, maar wel de leden der Afdeeling individueel; 4o. dat eene afdeeling alleen beslissingen kan nemen, welke de algemeene belangen der leden raken, zoodat afdelingsbe sturen en ledenvergaderingen zich strikt hebben te beperken tot het nemen van beslissingen over dusdanige belangen van de afdeelingsleden, die inderdaad het algemeen belang van alle leden en niet de belangen van enkele leden raken. Na kennisneming van het standpunt van het Hoofdbestuur, bij welks vaststelling het zich had laten leiden door het ingewonnen advies van zijn rechtskundigen raadsman Mr. C h. J. F. K a r s t e n, werd het advertentiebesluit door de afdeeling Amsterdam inge trokken. Afkeuring eener Reglementswijziging» Niet alleen ten opzichte van de afdeeling Amsterdam moest het Hoofdbestuur zich mengen in een organisatorisch niet-toelaatbare zaak, maar ook had dit college, dat voor den gang van zaken in den Bond verantwoordelijk is, een afwijzende beslissing te nemen betreffende eene door de ledenvergadering der bedrijfsafdeeling Filmverhuurders aangenomen Reglementswijziging. Deze bedrijfsafdeeling wenschte n.1. in art. 14 van haar reglement eene bepaling opgenomen te zien van den volgenden inhoud: „De Permanente Filmhuurschuldcommissie is bovendien bevoegd tot het in behandeling nemen en uitvoeren van klach ten door de leden van de Bedrijfsafdeeling ingediend, betref fende op den einddatum van het contract niet afgenomen films, indien deze klacht uiterlijk binnen twee maanden na den einddatum van het contract is ingediend, en/of andere schul den, die binnen een redelijken termijn niet zijn voldaan". Het Hoofdbestuur besloot zijne goedkeuring aan deze regle mentswijziging te onthouden op grond van de overweging: dat de voorgestelde bepaling in strijd is met de Statuten van den Bond

Jaarverslagen | 1926 | | pagina 20