21 en bovendien strijdig met de wettelijke voorschriften aangaande de arbitrage. De Af deelingen. Er was tijdens het verslagjaar eene korte periode, waarin het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders een militante hou ding aannam tegenover het Hoofdbestuur en wel bij de behandeling der statutenwijziging. Nadat men eikaars bedoelingen had begrepen, herstelde zich gelukkig weer de goede verstandhouding, die alleen bevorderlijk kan zijn aan de allerbeste behartiging van de belangen van allen, die in het film- en bioscoopbedrijf werkzaam zijn. Overigens was de verhouding tusschen het Hoofdbestuur met de afdeelingsbesturen van den meest aangenamen aard. Door de afdeeling Den Haag werd eindelijk het door deze af- deeling aangenomen Huishoudelijk Reglement ter goedkeuring aan het Hoofdbestuur aangeboden. In de onderscheidene conferenties, die met de af deelingsbesturen over aangelegenheden van plaatselijk karakter, zoowel als van bedrijfsbelang werden gehouden, heerschte steeds de$i levendige^ wensch, om door vriendschappelijke beraadslagin gen, het doel, waarvoor men bijeen was, met medewerking van het Hoofdbestuur, te bereiken. Dezerzijds wordt er bovendien groote waarde aan gehecht aan het slot van deze rubriek te getuigen van de goede en nuttige samenwerking tusschen het Bondssecretariaat met de administratie der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, waardoor verschillende leden tal van moeilijkheden, welke hen bedreigden, bespaard zijn gebleven. Ledenvergaderingen. Tijdens het verslagjaar werden drie ledenvergaderingen gehou den, waarvan er eene niet minder dan drie dagen duurde. Op 8 Maart 1926 had eene buitengewone ledenvergadering plaats, waarin het beroep, aanhangig gemaakt door de Belgica Film-Mij. „Eureka" te Schoten van een haar op 20 Maart 1925 door het Hoofdbestuur opgelegde boete ten bedrage van 500.—. zulks op grond van het bepaalde in art. 18 der Statuten, ontvan kelijk werd verklaard en mitsdien het besluit van het Hoofdbestuur werd vernietigd. Een beroep, aanhangig gemaakt door de Cinema Central te Apeldoorn van een haar op 15 September 1925 opgelegde boete

Jaarverslagen | 1926 | | pagina 21