22 ten bedrage van 250.zulks op grond van het bepaalde in art. 18 der Statuten, werd in deze vergadering niet-ontvankelijk verklaard, zoodat het besluit van het Hoofdbestuur werd be krachtigd. Naar aanleiding van een voorstel van het Hoofdbestuur om een 19-tal zaken wegens contributieschuld te royeeren, werd een motie van de Directie der N.V. ,,Ufa Film Mij." te Amsterdam inge diend, waarin de wenschelijkheid werd uitgesproken dit voorstel na de tot stand te brengen statutenwijzigingen te behandelen. Deze motie werd door het Hoofdbestuur overgenomen. Daar ter vergadering het bij de statuten vereischte aantal leden niet vertegenwoordigd was, kon over het voorstel van het Hoofd bestuur tot wijziging der statuten in deze vergadering geen beslis sing genomen worden. De jaarvergadering, tevens de „tweede vergadering", waarin volgens art. 40 der statuten een besluit kon worden genomen betreffende de voorgestelde statutenwijziging werd daarop gehou den achtereenvolgens op 29 Maart, 12 en 19 April 1926 te Amsterdam. Bij de opening van de jaarvergadering heeft de Bondsvoorzitter, toen nog de heer D. Hamburger J r. te Utrecht, in een har telijke toespraak het feit gememoreerd, dat zijn naamgenoot de heer D. Hamburger te Amsterdam gedurende vijf jaren het voorzitterschap van de Commissie van Geschillen" had vervuld, waarvoor hij hem huldigde en namens de leden een prachtig souvenir overhandigde. Namens de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, die den jubilee- renden voorzitter der „Commissie van Geschillen" een mand met bloemen had aangeboden, sloot de heer Ch. van Biene zich bij deze hulde aan. Vervolgens werd in de jaarvergadering het jaarverslag en de rekening en verantwoording over 1925 goedgekeurd, evenals de begrooting voor 1926, terwijl tevens na een breedvoerige bespre king de voorgestelde contributieheffing in vier klassen werd bekrachtigd. Zooals reeds gereleveerd werden de voorgestelde statuten wijzigingen goedgekeurd en wel met 92 tegen 2 stemmen. Bij de daarop gevolgde verkiezingen voor leden van het Hoofd bestuur; werden gekozen tot voorzitter: de heer A. P. du Mee te Amsterdam, tot vice-voorzitter: de heer Ch. van Biene te Amsterdam, tot secretaris: de heer A. L. Hoogenstraaten te Utrecht, tot penningmeester: de heer E. de Hoop A z. te Bussum, en tot leden van het Hoofdbestuur: de heeren W. P e-

Jaarverslagen | 1926 | | pagina 22