25 Het aantal, door het Hoofdbestuur verzonden brieven bedroeg 1733, terwijl 1007 brieven en telegrammen aan het adres van het Hoofdbestuur werden ontvangen. Hierin zijn niet begrepen de uitgezonden en ingekomen brieven van de „Commissie van Geschillen" en den „Raad van Beroep". Alle notulen-verslagen van de vergaderingen van het Hoofdbe stuur en de arbitragecommissies, alsmede van de conferenties met overheidspersonen werden ten behoeve van hen, die aan de be treffende vergaderingen hebben deelgenomen, vermenigvuldigd. Voor den ijver en de werklust, die de beambten van het secre tariaat bij de vele omvattende werkzaamheden ten toon hebben gespreid, moge hun een woord van lof niet worden onthouden. Conferenties* i Door deputaties uit het Hoofdbestuur werd in het afgeloopen jaar geconfereerd o.m. eenige malen met den Minister van Binnen- landsche Zaken Mr. J. B. Kan over de bioscoopwet, met den Minister van Financiën, J h r. Mr. de Geer, over de Personeele belasting, met den President van de Arrondissementsrechtbank te 's Gravenhage, mr. H. A. du Mosch over een opzienbarende uitspraak van één der Haagsche Politierechters, met den Burge meester van de gemeente Kerkrade over de gedwongen sluiting der bioscopen tijdens de missie, met de gemeentebesturen van Schagen en Krommenie over de verlaging der vermakelijkheids- belasting, met verschillende leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal en met het Dagelijksch Bestuur der Staatscommissie over de bioscoopwet en met een aantal Tweede Kamer-leden over de Personeele Belasting. Ook hebben conferenties plaats gehad met het Hoofdbestuur van den Ned. Toonkunstenaarsbond over den afloop der Haagsche musicistaking en met het Bestuur van den Ned. Bond van Bioscoop directeuren over de noodzakelijke eenheid van organisatie in het bioscoopbedrijf. Diverse aangelegenheden» Het Hoofdbestuur deed een protest toekomen aan de Ned. Reis- vereeniging wegens de plaatsing in het orgaan dier vereeniging van een artikel, welks inhoud de bioscopie ernstige afbreuk kon doen. Op verschillende officieele bijeenkomsten was het Hoofdbestuur vertegenwoordigd, o.a. in de algemeene vergadering der Vereeni ging van Part.- en Gem. Bioscoop commissies in Nederland te

Jaarverslagen | 1926 | | pagina 25