41 Zooals blijkt uit hetgeen gereleveerd is omtrent het verhandelde in de ledenvergaderingen, werd het besluit inzake de kleinere annonces, uitsluitend op juridische gronden, vernietigd. Niettemin is door onderlinge afspraken bereikt, dat de leden der afdeeling een belangrijk bedrag door inkrimping van den omvang der annonces hebben bespaard. Door het collectief optreden zijn de adverteerders er ook in geslaagd een voordeelig advertentietarief bij de Directie van het dagblad „Het Volk" te bedingen. In den loop van 1926 hebben verschillende conferenties tusschen het Bestuur en autoriteiten, alsmede met vertegenwoordigers van onderscheidene corporaties, plaats gehad. In verband met de reeds lange uitweiding in dit verslag over de behandeling der vermakelijkheidsbelasting worden thans hierbij onvermeld gelaten de besprekingen, die met tal van autoriteiten over dit onderwerp zijn gevoerd. Gememoreerd dient daarnaast te worden het onderhoud, hetwelk tot dusver echter zonder resultaat gevoerd is met wethouder Wibaut over de terugbetaling van door de leden bij de G.E.W. gedeponeerde waarborgsommen. Naar het inzicht van het Bestuur heeft een later plaats gehad hebbend onderhoud met den heer Burgemeester over een op een onzer leden toegepaste schorsing der vergunning, voor de toe komst althans, heilzamere gevolgen. Het Bestuur is erin geslaagd voor de exploitanten der bioscopen van bescheiden omvang een billijker tarief voor de levering van electrischen stroom te verkrijgen. Besprekingen zijn meermalen gevoerd met den heer Pedro Clignett, vertegenwoordiger van de „Société des Auteurs, Com- positeurs et Editeurs de Musique" over het systeem der auteurs biljetten, naar welks spoedig einde het verlangen van al de leden ongetwijfeld uitgaat. Ook heeft het Bestuur een onderhoud toegestaan aan de ver tegenwoordigers van de Artistenorganisatie, die zich beklaagd heb ben over de keuring der repertoires door de Gemeentelijke Bios coop-commissie. Met het Hoofdbestuur werd eenige malen vergaderd in ver band met een door dit college tot de afdeelingsbesturen gevraagd advies omtrent de wijze van uitvoering van de bioscoopwet. Ook werd nog vaak onderhandeld met belanghebbenden bij

Jaarverslagen | 1926 | | pagina 40