Afdeeling Den Haag. VERSLAG over het jaar 1926, uitgebracht op de Jaarlijksche Algemeene Ledenvergadering der Afdeeling Den Haag, gehouden te VGravenhage op Zaterdag 12 Februari 1927, Mijne Heeren! Hiermede hebben wij de eer U overeenkomstig art. 19 van het Huishoudelijk Reglement onzer afdeeling, verslag uit te brengen over het jaar 1926. Ht afgeloopen jaar kenmerkte zich vooral door verschillende acties, welke de afdeeling voerde, zooals: musici-staking, couran ten-actie, actie electrisch bedrijf en de vermakelijkheidsbelasting. Wij achten ons gelukkig, thans te kunnen vaststellen, dat de resultaten der verschillende gevoerde acties, behalve die tegen de belasting op de vermakelijkheden, allen met succes bekroond zijn, hetgeen vooral te danken is aan de vele werkzaamheden, welke de diverse commissie-leden zich in het belang der afdeeling getroost hebben en waarvoor het Bestuur hun gaarne zijne erkentelijkheid betuigt. In het algemeen kan gezegd worden, dat de opkomst der leden tijdens de vergaderingen bevredigend was. Bedroeg het ledenaantal bij het begin van het jaar 11, n.1. de volgende theaters: Alhambra-Theater, Apollo-Theater, Asta-Theater, City-Theater, Centraal-Theater, Flora-Theater, Empire-Bioscoop, Luxor-Thea- ter, Trianon-Theater, Thalia-Theater en Passage-Bioscoop, zoo betreuren wij het, U te moeten mededeelen, dat de heer Cor Schuring, die de Empire Bioscoop exploiteerde, door verschil lende omstandigheden genoodzaakt was deze exploitatie te staken..

Jaarverslagen | 1926 | | pagina 43