45 waarna deze inrichting als dancing werd ingericht, zoodat het ledenaantal thans 10 bedraagt. De navolgende theaters veranderden in den loop van het jaar 1926 van directie: Het Thalia-Theater, tot en met 31 Augustus 1926 geëxploiteerd door den heer E. Cohen Barnstijn, ging over in handen van den heer P. Blom, die tot op heden nog geen lid onzer afdeeling is, daar genoemde heer nog niet is toegetreden als lid van den Neder- landschen Bioscoop Bond en met wien thans dienaangaande onderhandelingen gaande zijn. Zoo ook worden er momen teel onderhandelingen gevoerd met de Directie van het Olympia- Theater, directeur de heer J. Hoseck, die op het oogenblik nog geen lid van den Bond is. De heer I. Cohen Barnstijn, die tot 1 December j.1. optrad als directeur van het Flora-Theater, Wagenstraat, vertrok per 1 De cember j.1. om als directeur op te treden van het Rembrandt-Thea- ter te Utrecht. In zijn plaats werd benoemd de heer J. P. M. Engels. Het vertrek van den heer I. Cohen Barnstijn kan niet anders dan betreurd worden, gezien de vele diensten, welke de heer I. Cohen Barnstijn zich altijd tijdens zijn voorzitterschap en in de verschillende commissies, waarin genoemde heer zitting had, bewezen heeft. Het Bestuur is er van overtuigd, de meening van alle leden weer te geven, als in dit jaarverslag nogmaals openlijk dank wordt gebracht aan den heer Barnstijn voor de vele verrichte werkzaamheden. Het Bestuur heeft zijne erkentelijkheidsbetuiging tot den heer Barnstijn vergezeld doen gaan van een stoffelijk en geestelijk geschenk. Het gezamenlijk aantal zitplaatsen bedroeg per 31 December in de cinema's 7361. Gedurende het jaar 1926 werden in het geheel 7 vergaderingen en 2 spoedvergaderingen gehouden. De spoedvergaderingen be troffen hier de eind-onderhandelingen met het Bestuur van den Nederlandschen Toonkunstenaarsbond. Door het bedanken van den heer I. Cohen Barnstijn als voor zitter, werd in diens plaats benoemd de heer E. Viskoper Sz., die eveneens in den loop van 1926 den heer W. Mullens als lid van den Haagschen Gemeenteraad opvolgde. Het Bestuur is thans als volgt samengesteld: E. Viskoper Sz., voorzitter; E. Alter, secretaris: A. F. de Haan, penningmeester.

Jaarverslagen | 1926 | | pagina 44