46 Tevens is het den leden bekend, dat de heer van Oest, de zoo tact- en beleidvolle secretaris der Gemeentelijke Bioscoop-Com missie, op 14 December j.1. het feit herdacht, dat hij dit ambt gedurende 5 jaren vervulde. Een en ander heeft het Bestuur aan leiding gegeven, den heer van Oest op dezen dag een huldeblijk aan te bieden. Het Bestuur wil ook gaarne in dit verslag den heer van Oest nogmaals dank betuigen voor de medewerking, welke de heer van Oest, als secretaris der Gem. Bioscoop-Commissie, altijd verleend heeft, om het verband tusschen autoriteiten en exploitanten zoo hecht mogelijk te maken. Belasting-actie. Op advies van den voorzitter, den heer E. Viskoper Sz., heeft het Bestuur besloten de actie tegen de vermakelijkheidsbelasting na gehouden besprekingen van onzen voorzitter, als Gemeenteraads lid, voorloopig te schorsen. Het Bestuur zal niet nalaten zoo spoe dig mogelijk, wanneer het oogenblik daartoe gunstig wordt geacht, deze actie met kracht weder aan te vatten. Couranten-actie. Mocht het Bestuur in het vorig jaarverslag de hoop uitspreken, dat deze actie tot een gunstig resultaat gebracht zou worden, thans kan het Bestuur de leden gelukwenschen, daar volkomen overeen stemming werd bereikt betreffende lagere regelprijzen met de direc ties der verschillende Haagsche dagbladen, van welker resultaten de leden reeds geruimen tijd de vruchten plukken. Electrische stroom» Naar aanleiding van besprekingen, welke de betreffende com missie met de directie der G.E.B, voerde, en van het onderhoud van onzen voorzitter, den heer E. Viskoper Sz., als lid van den Ge meenteraad, met verscheidene Gemeenteraadsleden, kon het Be stuur ook hier reeds van succes spreken, daar inmiddels de directie van het Gem. Electrisch Bedrijf ertoe is overgegaan, de prijzen voor de bioscoop-exploitanten aanmerkelijk te verlagen, zoodat deze kwestie tot ieders voldoening is opgelost. Actie auteursrechten* Zooals het den leden bekend is, werd er voor deze actie een extra-commissie samengesteld, bestaande uit de heeren: I. Cohen Barnstijn, S. Kinsbergen en J. Hoseck, aan welke commissie door

Jaarverslagen | 1926 | | pagina 45