107 Maar uit het feit, dat slechts 667.25 ongeïnd bleef, mag toch worden afgeleid, dat het overgroote deel der laksche betalers zich roode kaarten laten thuissturen uit sleur, onver schilligheid of wellicht nog minder oorbare redenen. Want ware hier onmacht in het spel, dan zou toch onge twijfeld een grooter bedrag der opgevorderde filmhuurschuld onbetaald zijn gebleven. Onze afdeeling mag er zich dan ook slechts over verheu gen, dat in de nieuwe statuten en reglementen voor onze afdeeling de bevoegdheid ligt vastgelegd, om deze roode kaar ten met een klein bedrag voor administratiekosten te belasten. Uit hetgeen uit deze belasting ontvangen wordt, kan dan wellicht de financiëele bron geput worden, om nieuwe vrucht bare acties voor onze afdeeling te financieren. De staat van aangevraagde roode kaarten toont duidelijk aan, de ontzettende toename van deze dwingende en voor onze afdeeling tijd- en geldroovende incasso-methode. De groote stijging van dit aantal moet aan een ieder, die deze cijfers onbevooroordeeld beschouwen wil, doen zien, dat het hier niet de nood der tijden alleen is, maar ook andere oorzaken, waarop wij hierboven reeds duidden, in het spel zijn. Wij kunnen slechts de hoop en het vertrouwen uitspreken, dat de exploitanten zelf de noodzakelijkheid zullen inzien, dat door onze afdeeling van het recht tot het heffen van een bedrag ter vergoeding van administratiekosten moet worden overgegaan. Het aantal leveringsverboden bedroeg dit jaar 184. De bibliotheek onzer afdeeling mocht zich in een groeiende belangstelling verheugen. Aan 40 aanvragers werden boeken in bruikleen afgestaan.

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 103