op touw te zetten. In strooibiljetten, welke voor dat theater wer den uitgegeven, werd het publiek aangeraden de bioscoop niet te bezoeken zoolang de eisch van de Ver. van Vrienden der Sowjet-Unie, n.l. dat het theater minstens ééns per maand op een Zondag te harer beschikking werd gesteld, niet was in gewilligd! Ingevolge een besluit van het Afdelingsbestuur heeft de Directie van het theater, waartegen de actie was gericht, eenige bestuursleden van de Ver. van Vrienden der Sowjet- Unie in kort geding doen dagvaarden, teneinde van den Presi dent van de Rechtbank een verbod tot het verspreiden dier strooibiljetten uit te lokken. De President verklaarde echter op formeele gronden (bewe zen kon n.l. niet worden dat de gedagvaarde bestuursleden van genoemde Vereeniging voor het uitreiken der strooibiljetten opdracht hadden gegeven) de vordering niet-ontvankelijk, hoewel Z.Edelachtbare wel als zijne meening uitsprak dat het uitreiken der strooibiljetten als een onrechtmatige daad kon worden beschouwd. Na de uitspraak van den President werd dan ook het ver spreiden der strooibiljetten gestaakt. Terzake had het Hoofdbestuur inmiddels doen onderzoeken of de algemeene belangen van het bioscoopbedrijf werden gediend met de handhaving der tusschen de leden der afdee- ling Amsterdam aangegane overeenkomst. Na de Besturen van verschillende vereenigingen, die tevoren van de bioscoop theaters tot het geven van Zondagochtendvoorstellingen ge bruik hadden gemaakt, gehoord te hebben en na vervolgens nagegaan te hebben of de stopzetting der Zondagochtend voorstellingen, hetgeen er aanvankelijk van verwacht was, toe neming van het bioscoopbezoek op de Zaterdagavonden en Zondagmiddagen tengevolge heeft gehad, heeft het Hoofd bestuur een advies voor de afdeeling Amsterdam opgesteld, waarbij een regeling was ontworpen om de vereenigingen, die zich door den maatregel van de bioscoopdirecties te Amster dam gedupeerd achtten, zooveel mogelijk tegemoet te komen. 111

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 107