Met den Amsterdamschen Bestuurdersbond, den Bestuur dersbond Amsterdam van het Neutraal Vakverbond, het Cen traal Comité voor Jongere Werkloozen en het R.K. Comité voor Jongere Werkloozen werden regelingen getroffen, waar door in het afgeloopen jaar een groot aantal slachtoffers van de crisis gratis de Amsterdamsche bioscoopvoorstellingen kon den bijwonen. Na een conferentie met het Bestuur van de Afd. Amsterdam van den Ned. Toonkunstenaarsbond werd bij wijze van proef het tarief voor remplaganten van ƒ15.— op ƒ12.50 gebracht. Plannen werden beraamd tot het voeren van een algemeene reclamecampagne ter bevordering van het bioscoopbezoek. Op initiatief van den Raad van Arbeid werd samenwerking met andere werkgeversorganisaties verkregen ter bevordering van goede uitvoering van de sociale verzekeringswetten. Met het Initiatief Comité Amsterdam werden besprekingen gevoerd over verschillende wenschen van het uitgaande publiek ten aanzien van het bezoeken der bioscopen. Op verzoek van de Vereeniging „Veilig Verkeer" werd door het afdeelingsbestuur bevorderd, dat tijdens en na de door deze Vereeniging georganiseerde „Voetgangersweek" in alle Amsterdamsche bioscopen een propaganda-film werd vertoond. Een groot deel van alle Bestuursvergaderingen, welke in het afgeloopen jaar gehouden werden, waren gewijd aan de be handeling van het omvangrijke werk, dat in den Bond ten aanzien van de statuten- en reglementsherziening werd ver richt. Over deze herziening heeft het Bestuur ook nog, gecom bineerd met andere afdeelingsbesturen en het Hoofdbestuur, een drietal malen vergaderd. Zeer tot zijn leedwezen werd het afdeelingsbestuur genood zaakt op een der leden art. 10 van het huishoudelijk reglement toe te passen en wel in den vorm van een boete ten bedrage van ƒ25. wegens het aankondigen van films, waarvan de vertooning nog in eerste en tweede week moest plaats hebben. 115

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 111