Afdeeling 's-Gravenhage, JAARVERSLAG uitgebracht in de Jaarlijksche Alge- meene Vergadering van de afd. 's-Gravenhage, ge houden op Donderdag 5 Januari 1933 in het Passage- Theater te den Haag. In het jaarverslag over het jaar 1931 gaf het afdelings bestuur als zijn meening te kennen, dat de economische de pressie haar sporen drukte op het bioscoopbedrijf en betreurt het Bestuur ook thans nog te moeten melden, dat de verbete ringen in het bioscoopbedrijf zijn achterwege gebleven en dat zelfs een verdere teruggang der ontvangsten in het meeren- deel der bioscopen geconstateerd is. Indien verder in aanmerking wordt genomen de abnormaal heete zomer, welke een zeer ongunstigen invloed op het bio scoopbedrijf heeft uitgeoefend, kan gevoegelijk vastgesteld worden, dat het afgeloopen vereenigingsjaar een jaar van zor gen en een weinig bevredigend jaar voor het bedrijf is ge weest. Voor zoover het Bestuur, bij een nogmaals ingestelde en quête heeft kunnen vaststellen, heeft de verschuiving van de duurdere naar de goedkoopere rangen, waarvan in het voor gaande jaarverslag reeds melding werd gemaakt, in het ver schenen jaar nog grootere afmetingen aangenomen en is tevens komen vast te staan, dat zelfs bij vertooning van meer dere superfilmwerken, wanneer vele rangen uitverkocht waren, de duurdere plaatsen sporadisch verkocht werden, hetgeen zeer kenmerkend is voor den huidigen toestand. Wat betreft de ingewonnen adviezen bij het Afdelings bestuur door diverse leden, of het daarom niet wenschelijk 117

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 113