Afdeelingsbestuur uit de dagbladen, dat het waarschijnlijk in de bedoeling van B. en W. ligt, om een rookverbod voor de Haagsche bioscopen voor te stellen. In verband met het groöte nadeel, hetwelk van een dergelijk verbod verwacht wordt, heeft het Afdeelingsbestuur reeds thans stappen onderno men, welke er toe dienen te leiden, dat B. en W. overtuigd worden, dat de invoering van een dergelijk verbod onbereken bare schade zal toebrengen aan het bioscoopbedrijf en zal het Bestuur de leden van het verloop van deze besprekingen enz. t.z.t. op de hoogte stellen. Toegang werkloozen. Evenals het vorige jaar, werd wederom in het afgeloopen vereenigingsjaar, op verschillende tijdstippen en op verschil lende bepaalde dagen en uren, aan werkloozen toegang tot de bioscopen verleend, alhoewel het Bestuur gemeend heeft, den leden te moeten adviseeren, in verband met ingekomen klachten, ten aanzien van het verleenen van toegang voor de werkloozen naar eigen goeddunken te handelen. Circussen. Daar in het afgeloopen vereenigingsjaar wederom berichten de ronde deden dat waarschijnlijk het Circus Gleich zijn in trede in den Haag zou doen, heeft het Bestuur destijds een bespreking gehad met den Burgemeester, welke toen mede deelde dat van een definitieve vergunning voor genoemd cir cus geen sprake was. Inderdaad is komen vast te staan, dat de betreffende vergunning niet verleend is geworden en zal ook in de toekomst het Bestuur onmiddellijk weder tot die stappen overgaan, welke noodig zijn, indien onverhoopt wederom be richten mochten binnenkomen, dat een of ander circus zijn intrede in Den Haag wenscht te doen, daar onomstootelijk is komen vast te staan, dat deze circussen een groote financieele schade berokkenen aan het bedrijf. 122

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 118