theater stichtte, dat gewijd zal worden aan de filmkunst: Studio 32. Het aantal leden bedroeg op het einde van het vereenigings-.-, jaar zoodoende 18, zijnde de volgende theaters: Asta-Theater; Capitol-Theater; Centraal-Theater; City-Thea ter; Colosseum-Theater; Corso-Cinema; Grand-Theater; Har- monie-Jeugd-Bioscoop; Luxor-Palast; Olympia-Theater; Oos- ter-Theater; Prinses-Theater; Royal-Cinema; Roxy-Theater; Scala-Theater; Studio '32; Thalia-Theater; Transvalia-Theater. In Mei van het afgeloopen jaar eindigde het door de leden gesloten contract inzake minimum toegangsprijzen. Na vele onderhandelingen mocht het gelukken wederom een overeen komst tot stand te brengen, die aan aller wenschen voldeed, terwijl rekening houdende met de slechte financiëele toestan den, de minimumprijs iets werd verlaagd. De Afdeeling werd in 1932 door den heer P. Vermeer ver tegenwoordigd in het Hoofdbestuur. De heer C. S. Roem was in 1932 lid van de Commissie van Geschillen. Door den ongunstigen financiëelen toestand van de ge meente werden in 1932 verschillende belastingen verhoogd, w.o. de personeele-, straat- en zakelijke belasting. Daar in de maand November door B. en W. bekend ge maakt werd, dat zij met dusdanige voorstellen zouden komen, die zouden leiden tot verhooging van de personeele belasting over 1933, heeft het afdeelingsbestuur zich in een uitvoerig request tot B. en W. gewend om deze verhooging niet door te laten gaan en de Rotterdamsche bioscooptheaters in geen geval een dusdanige verzwaring van den belastingdruk op te leggen. 125

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 121