Door het Bestuur werd op verschillende wijzen getracht nu eindelijk tot overeenstemming te geraken, om een regeling te treffen inzake de Zondagochtend-voorstellingen. Daar ech ter tusschen de leden geen overeenstemming te bereiken was, wendde het Bestuur zich tot het Bondsbestuur met het verzoek, deze zaak in studie te nemen en te probeeren dusdanige voor stellen te doen, die de leden mogelijkerwijze tot elkaar zouden brengen, en deze kwestie eindelijk tot oplossing zouden brengen. Wij spreken onze beste wenschen uit, dat het moge geluk ken in 1933 deze zeer moeilijke zaak te regelen. Met vreugde hebben wij kunnen constateeren, dat in het afgeloopen jaar de samenwerking tusschen het Hoofdbestuur en het Afdeelingsbestuur veel intensiever geworden is. Het geen een snelle afwerking van te behandelen zaken in de hand heeft gewerkt, zooals duidelijk aan het licht is gekomen met de voorbereiding en behandeling van de geheel gewijzigde statuten en reglementen. Het Bestuur heeft kunnen constateeren, dat de afgesloten collectieve contracten met de verschillende dagbladen tot aller tevredenheid zijn afgewerkt en is met de jaarwisseling vol goeden moed begonnen met vernieuwing van deze overeen komsten. Tevens richtte het tot enkele dagbladen het verzoek, een hunner pagina's op een vasten dag te wijden aan het bioscoop bedrijf in het algemeen en aan de plaatselijke theaters in het bijzonder, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat verschillende bladen nu wekelijks een aantrekkelijke filmpagina brengen, die zich in een stijgende belangstelling mag verheugen van het Rotterdamsche publiek. 126

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 122