volgende hoofdbesturen gekoesterde wenschen in vervulling gaan. Vele vraagstukken bleven tot nu toe onopgelost, hoewel in de afgeloopen periode zeer vaak gepoogd is de oplossing ervan te benaderen. In dit verband moge herinnerd worden aan de tallooze pogingen die ondernomen zijn om de nadeelen, die de z.g. permanente bioscopen van reizende- of gelegenheidsbiosco- pen ondervinden, weg te nemen, en aan de velerlei stelsels, welke bestudeerd zijn om de filmbeschadiging den kop in te drukken, waarbij de mogelijkheid om te komen tot een stelsel matige opleiding van operateurs ernstig onder de oogen is gezien. Er bestaat redelijke grond voor het vertrouwen dat te eeniger tijd een goede oplossing van deze problemen zal wor den gevonden, waardoor dan tevens verschillende andere maatregelen, die daarmede nauw verband houden, in de eerste kwestie: het tegengaan van filmverhuur aan vereenigingen en buitenstaanders en bij het tweede probleem: de instelling van permanente controle in de cabines, waarvoor nu door de in 1932 gewijzigde Bondsvoorwaarden de mogelijkheid is open gesteld, het openen van cursussen voor opleiding van opera teurs en de stichting van een plaatsingbureau voor bioscoop personeel, verwezenlijkt zullen kunnen worden. Het was voor allen in het Nederlandsche film- en bioscoop bedrijf, waar men ondervonden heeft wat krachtige organisa tie vermag, steeds een groote teleurstelling, dat men in het buitenland nog niet tot het inzicht is gekomen op welke wijze de vereeniging van alle belanghebbenden bij de filmindustrie moet worden opgebouwd. Tot nu toe konden de collega's in de andere landen er n.l. niet in slagen filmfabrikanten, filmverhuurders en bioscoop directeuren in één Bond, gelijk dit in ons land het geval is, te vereenigen. Daardoor bleven de door den Nederlandschen 26

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 25