Bioscoop-Bond herhaalde malen op internationale congressen gedane pogingen tot stichting van een internationale Federatie, waarin alle takken van de filmindustrie der wereld bijeen kunnen komen, vruchteloos. Op het eerste internationale congres te Parijs, dat in 1923 door de organisatie der Fransche bioscoopdirecteuren was be legd, slaagde onze delegatie er weliswaar in een resolutie aan genomen te krijgen, die strekte tot het bijeen brengen van alle groepen der filmindustrie, doch tot verwezenlijking hier van is het nooit gekomen. Alle latere congressen te Berlijn, Brussel, Rome en Londen gehouden, konden zich helaas er nog niet toe opwerken, om de hoogst noodzakelijke samenwerking op internationaal ge bied tot stand te brengen. Wij, in Nederland, die vooral in de laatste jaren, vele kwes ties met het buitenland hadden te regelen, speciaal ten behoeve van de filmkoopers in den Bond, die door buitenlandsche ver- koopers menigmaal ernstig benadeeld zijn, gevoelen aan een internationale organisatie, gebaseerd op even hechte funda menten, als waarop de Nederlandsche Bioscoop-Bond is opge trokken, groote behoefte. Een internationale arbitrage-commissie, die bij stichting van een internationale Federatie zonder twijfel in het leven geroe pen zou moeten worden, zou gelijk dit, dank zij het werken van de „Commissie van Geschillen" in den Bond is geschied den internationalen filmhandel tot een hoog peil kunnen ver heffen. Dit zou tevens de soliditeit en de solvabiliteit van de film industrie, die immers meer dan welke industrie ter wereld internationaal is, zeer ten nutte komen. Gelukkig zijn er in Duitschland teekenen waarneembaar, die wijzen op een rijpend inzicht bij de leiders der onderschei dene organisaties van filmfabrikanten, filmverhuurders en bio scoopdirecteuren, waaruit misschien de zoo hoogst noodzake lijke fusie, althans een inniger samenwerking zal kunnen ont staan. 27

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 26