Met het Departement van Binnenlandsche Zaken werden dikwijls besprekingen gevoerd, hoofdzakelijk betrekking heb bende op de keuring van films. Het Departement van Financiën had het Bondsbestuur ver scheidene malen te gast voor besprekingen over de Personeele Belasting, de Tariefwet en de Wet op de financieele verhou ding tusschen Rijk en Gemeenten. Door den Minister van Buitenlandsche Zaken werd het Hoofdbestuur eens geïnviteerd om met Zijne Excellentie onder het oog te zien het conflict, dat met het Ned. Olympisch Comité over het vervaardigen van filmopnamen van de Olym pische Spelen in 1928 is ontstaan. De herhaalde besprekingen op het Departement van Arbeid hadden betrekking op den wekelijkschen rustdag van toon kunstenaars, de arbeidsbemiddelingswet, de toelating van bui tenlandsche artisten en musici in ons land, alsmede op door den Bond gesignaleerde wantoestanden bij de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat". Ook met het Departement van Justitie werd eenige malen overleg gepleegd met betrekking tot de twist, die vele jaren tusschen de twee hier te lande bestaande muziekauteursrecht- bureaux ,,Sacem" en ,,Buma" is gestreden, en die nu eerlang ontknoopt zal worden met het in het leven roepen van een wettelijk gemonopoliseerd Bureau voor de inning van muziek- auteursrechten. 't Is ondoenlijk verder de vele conferenties, die in den loop der jaren met Gemeentebesturen o.m. over de Vermakelijk- heidsbelasting en met andere lichamen over diverse aangele genheden, de belangen van het bedrijf rakende, te memoree- ren, maar daaromtrent dient toch wel vermeld te worden, dat bijna al de gehouden besprekingen met autoriteiten en corpo raties namens den Bond door den Bondsvoorzitter, den heer D. HamburgerJr. werden geleid. Het Secretariaat van den Bond moge zooals hiervoren betoogd goed georiënteerd zijn, maar het moet erkennen, dat het de statistiek mist, waaruit blijkt hoeveel uren, dagen, 30

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 29