schen Bioscoop-Bond, waarbij het evenwicht tusschen de beide in den Bond vereenigde groepen (filmverhuurders, en bio scoopdirecteuren) in het belang van het geheele film- en bio scoopbedrijf bewaard moet blijven, achtte het Hoofdbestuur den tijd gekomen, om dit evenwicht ook in de verdeeling der Hoofd bestuurszetels tot uiting te doen komen. Vandaar dat in de Statuten bepaald werd, dat met uitzondering van den voorzitter, in welks keus de ledenvergadering geheel vrij moet zijn, van de 8 leden van het Hoofdbestuur de eene helft moet bestaan uit bioscoopdirecteuren en de andere helft uit film fabrikanten en -verhuurders. Ook het Secretariaat kreeg door de nieuwe Statuten een ander karakter niet alleen door de wijziging van de benaming van Bondsbureau, maar meer in het bijzonder doordat voor dat Bureau een bepaalde rechtspositie werd geschapen, waar door naast de administratieve taak, de representatieve op den voorgrond werd gesteld. De leider van dat Bureau zal den titel van Directeur dragen. De nieuwe Statuten hebben vervolgens accountantscontrole op het geldelijk beheer voorgeschreven, waardoor de functie van lid der Commissie van Verificatie is opgeheven. De Weerstandskas heeft een stevige wettelijke basis ge kregen. Over hooger beroep-zaken zal de ledenvergadering niet meer mondeling, maar schriftelijk stemmen, hetgeen in de praktijk wenschelijk is gebleken. De rechtsbevoegdheid der algemeene ledenvergadering is in art. 31 der nieuwe Statuten nauwkeurig omschreven, waar bij het principe is vastgelegd, dat de ledenvergadering beslui ten kan nemen en voorschriften kan maken, die de algemeene belangen of de waardigheid van het bedrijf of den goeden naam van den Bond, zoowel als de bedrijfsbelangen van de gezamenlijke leden of van een der in den Bond vertegen woordigde groepen raken, mits deze besluiten en voorschrif ten zijn in het gemeenschappelijk belang van de gezamenlijke leden of van een dier groepen. 42

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 40