en dus, behalve voorzitter en vervangend-voorzitter, bestaan uit acht leden, onder te verdeelen in twee Kamers. De „Com missie van Geschillen" wordt verdeeld in drie Kamers. Het nieuwe Algemeen Reglement heeft de differentiatie met betrekking tot het entreegeld, verschuldigd door nieuwe leden, verder doorgevoerd en verder de waarborg voor ieder nieuw lid bepaald op een bedrag van 1000.— in staats-, provinciale of gemeentefondsen, welke fondsen na beëindiging van het lidmaatschap weer teruggegeven worden.althans wanneer aan alle verplichtingen geheel is voldaan. Voor de verkiezing van Hoofdbestuursleden is ten aanzien van de candidaatstelling bepaald, dat deze schriftelijk moet geschieden. In het Reglement op de Weerstandskas is vastgesteld hoe deze kas wordt gevormd en op welke wijze bij acties steun uit deze kas kan worden verleend. Het nieuwe Filmbeurs-Reglement heeft de rechten en ver plichtingen van de beursbezoekers nauwkeurig omschreven. Voor de employé's der leden, wier aanwezigheid op de film beurs noodzakelijk is, worden speciale beursdiploma's uitge reikt, waarvoor jaarlijks ƒ2.50 per diploma verschuldigd is. Het Hoofdbestuur is nu echter gerechtigd employé's, wier aanwezigheid in het bedrijf schadelijk geacht wordt, van de filmbeurs te weren. Het nieuwe Reglement op het Naamregister omschrijft in bijzonderheden op welke wijze in het vervolg de inschrijving van namen van films in het naamregister van den Bond kan geschieden, waardoor het recht tot het uitsluitend gebruik van den ingeschreven naam wordt verleend. Er is grond voor de verwachting, dat door deze wettelijke regeling der registratie vele geschillen over het gebruik van filmtitels voorkomen zullen kunnen worden. De Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films hebben de meest belangrijke veranderingen ondergaan. 44

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 42