verhuurder voor het hem toekomend deel der recettes op den Maandag na de vertooningsweek een gespecificeerde opgave m zijn bezit moet hebben en de betaling daarvan op den Dins dag daarop geschied moet zijn. Een nieuw element is in de Bondsvoorwaarden gebracht door de bepaling, dat teneinde tegen wanbetalers krach tiger te kunnen optreden de sommaties wegens wan-beta ling (de z.g. ,,roode kaarten") belast kunnen worden. Verder is de rechtspositie van den exploitant nauwkeurig omschreven, zoodat ingeval van onrechtmatige handelingen van den verhuurder, hij zijn recht kan vinden bij het hoogste rechtscollege in den Bond, m.n. den ,,Raad van Beroep". Door het opnemen van bepalingen nopens de controle op de apparaten en de behandeling der films is de mogelijkheid geopend, dat nu van Bondswege voorschriften gegeven kun nen worden omtrent de inrichting der cabines en strenge maat regelen genomen kunnen worden tegen het euvel der film- beschadiging. Van niet te onderschatten beteekenis is ook het voorschrift, dat bijzondere bepalingen op de Bondscontracten in een andere inktkleur gedrukt of duidelijk leesbaar er op getypt ot geschreven moeten worden, zoodat die nimmer aan de aan dacht van den huurder kunnen ontsnappen. Op voorstel van verschillende exploitanten is nog in de Bondsvoorwaarden bepaald, dat verhuur van films aan vereeni- gingen, die geen lid van den Bond zijn, eerst kan geschieden tien maanden, nadat de films ter plaatse in de bioscopen van huurders vertoond zijn. Het nieuwe Bondscontract draagt in zijn geheel het kenmerk van de evolutie, die zich in de laatste jaren in het bedrijf heeft voltrokken. Als uitvloeisel van de nieuwe statuten en reglementen zijn door het Hoofdbestuur een tweetal bedrijfsbesluiten ontwor- De gewijzigde Statuten werden bij Koninklijk Besiuit van 1 Februari 1933, No. 5 goedgekeurd. 46

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 44