De Huishoudelijke Commissie heeft in den loop van het afgeloopen jaar eenige malen de tusschenkomst van het Hoofdbestuur ingeroepen met betrekking tot klachten, welke bij haar waren ingekomen over onbehoorlijke advertenties, door leden van den Bond in dagbladen geplaatst. Voor zoo ver deze klachten gegrond waren, heeft het Hoofdbestuur den leden, die met de plaatsing van dergelijke annonces de waar digheid van het film- en bioscoopbedrijf in de waagschaal stel den, gewaarschuwd in den vervolge de advertenties in een het bedrijf waardigen tekst op te stellen. Een ander geval, waarop de Huishoudelijke Commissie op verzoek van een plaatselijke commissie van toezicht op de bioscopen in één der Zuidelijke gemeenten de aandacht van het Hoofdbestuur vestigde, betrof een overtreding van de Bioscoopwet, hierin bestaande, dat door het personeel van de bioscoop daar ter plaatse jeugdige personen werden toe gelaten tot bioscoopvoorstellingen, welke alleen voor personen boven 18 jaar toelaatbaar waren. Door ingrijpen van het Hoofdbestuur kon aan dit euvel, hetwelk de betreffende plaatselijke commissie aanvankelijk wilde doen verdwijnen door voor te stellen een jeugdverbod in het leven te roepen, voor goed een eind gemaakt worden. Op verzoek van de Huishoudelijke Commissie heeft het Hoofdbestuur, dat ondanks zijn bezwaren tegen de filmkeuring het standpunt huldigt, dat de Bioscoopwet, die er nu eenmaal is, in elk opzicht trouw behoort te worden uitgevoerd, eenige malen de filmverhuurders een rondschrijven doen toekomen, waarin nogmaals de aandacht gevestigd werd op verschillende keuringsvoorschriften en regelingen, die in overleg met het Hoofdbestuur waren opgesteld ter bevordering van een goede verstandhouding tusschen het bedrijf en de Centrale Com missie. Uit het vorenstaande blijkt, dat wederzijds groote waarde gehecht wordt aan een goede verstandhouding. Dit kwam o.m. ook tot uiting bij het overleg, dat het Hoofd bestuur in het afgeloopen jaar met de Huishoudelijke Com- 61

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 59