„gestelde Bestuur de werkwijze regelen, waarbij rekening ,,zal worden gehouden met de zakelijke en historisch- wetenschappelijke bijzonderheden van het werk." De verwachting is gewettigd, dat door dit voorstel, dat nader moet worden uitgewerkt, de grondslag is gelegd voor een goede en nuttige samenwerking tusschen het bedrijf en de historici en andere personen op wetenschappelijk gebied, die zich voor het filmarchief interesseeren. Tegen de wijze, waarop de Zondagswet van 1815 hier en daar nog wordt toegepast, heeft het Hoofdbestuur ook in het afgeloopen jaar geageerd, deels met succes. In de gemeente Aalsmeer, waar het geven van bioscoop voorstellingen des Zondags verboden was, werd van B. en W. toestemming verkregen voor den exploitant van een nieuw bioscooptheater, die zich daar ter plaatse gevestigd heeft, om des Zondags de bioscoop geopend te houden. Ook kwam in het afgeloopen jaar een eind aan het verbod in Enschedé om op den 1sten Paasch-, Pinkster- en Kerstdag filmvertooningen te geven. De gemeentebesturen van Leiden en Haarlem handhaafden tot nu toe dit verbod. Het Hoofdbestuur had aan den Raad van de gemeente Haarlem een adres gezonden om de Zon dagswet op genoemde feestdagen soepeler toe te passen, doch doordat de vrijzinnig-democratische wethouder tegenstemde en de sociaal-democratische wethouder tijdens de stemming de raadszaal verliet, kon een voorstel om het verbod op te heffen in den Haarlemschen Raad, die in meerderheid links is, geen meerderheid verwerven. Ook in het afgeloopen jaar heeft het Hoofdbestuur bevor derd, dat regelingen met diverse vakbonden werden gemaakt om werklooze arbeiders, wier aantal helaas schrikbarend is 69

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 67