heeren Hamburger en de Hoop, namens het Hoofd bestuur en vertegenwoordigers van het Centraal Filmarchief" een ,,vredes"-conferentie gehouden. Op 22 December confereerden de Bondsadministrateur met de Huishoudelijke Commissie voor de Filmkeuring over eenige interne aangelegenheden. Aan de voorgaande opgave van bijeenkomsten met auto riteiten en corporaties, waarvan slechts eenige der belang rijkste zijn vermeld, ware nog een lange reeks toe te voegen. In het bijzonder denken wij nu aan de tallooze conferenties, die in het afgeloopen jaar op het Bondsbureau zijn gehouden zoowel met buitenstaanders, die zich aangaande het bedrijf kwamen oriënteeren, als met velen onzer leden, die voorlich ting behoefden of kwesties, waarin zij gewikkeld waren, had den op te lossen. Het stemt tot groote voldoening dat door tusschenkomst van het Dagelijksch Bestuur of den Bondsadministrateur eenige leden, wier ondernemingen met financieele moeilijkheden te kampen hadden, voor ondergang behoed konden worden. Wat aangaat onze relaties met buitenlandsche organisaties kan worden gereleveerd, dat in het afgeloopen jaar voor namelijk met de .Spitzenorganisation der deutschen Filmindu strie" te Berlijn wederzijds inlichtingen zijn uitgewisseld. 't Is overigens te betreuren, dat met het verkrijgen van een permanent internationaal verband geen vorderingen zijn ge maakt. Integendeel; het internationaal congres van bioscoop directeuren, dat in 1932 te Londen is gehouden, en waarvan de Bond om de bekende redenen geen deel heeft genomen, is op een mislukking uitgeloopen. In December ontving het Hoofdbestuur een uitnoodiging van de ,,Chambre Syndicale francaise de la Cinématographie" te Parijs om deel te nemen aan een in Januari 1933 te houden 78

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 76