internationale bijeenkomst van filmproducenten ter behande ling van het vraagstuk der auteursrechten. Met het oog op het groote belang, dat ook het bedrijf in Nederland bij de oplossing van dit vraagstuk heeft, besloot het Hoofdbestuur eenige vertegenwoordigers van den Bond de Parijsche con ferentie te doen bijwonen. Daar op het gebied der smalfilms ongeordende toestanden bleken te bestaan, stelde het Hoofdbestuur zich in verbinding met de Will Hays' Organisation te New-York met het verzoek te willen bevorderen, dat de vertooningsrechten van de door de Amerikaansche producenten uitgebrachte filmwerken, on geacht of zij op normaal- dan wel op smalfilmcopieën in om loop worden gebracht, in één hand te laten, zoodat zonder voorkennis van de in Nederland gevestigde vertegenwoor digers der Amerikaansche producenten geen smalfilmcopieën kunnen worden gedistribueerd, De Hays' Organisation, die hiernaar een onderzoek had ingesteld, deelde den Bond hierop mede dat de voornaamste filmproducenten in de Vereenigde Staten nimmer de rechten van speelfilms om die op smalfilmcopieën uit te brengen, ver- koopen. Het Hoofdbestuur heeft bij de ,,Spitzenorganisation der deut- schen Filmindustrie" in Berlijn geprotesteerd tegen uitlatingen, die de Duitsche componist, de heer Robert Stolz tijdens diens verblijf in Nederland zich tegenover de pers heeft laten ontvallen door in een interview o.a. te verklaren, dat de ge luidsfilm reeds over haar hoogtepunt heen was, dat het publiek weer grooter belangstelling toonde voor de operette en dat een geluidsfilm geen echte kunst kon zijn. De heer Stolz, die van de Duitsche vakpers en ook van de Spitzenorganisation een ernstige reprimande had ontvangen, nam daarop publie kelijk zijn beweringen terug. Aan de enquête, welke het Duitsche valkblad de ,,Film- Kurier" onder de Europeesche organisaties had uitgeschreven over den invloed van de geluidsfilm op de exploitatie van het bedrijf, nam de Bond ook nu weer, evenals in het vooraf- 79

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 77