gaande jaar, deel. Dezerzijds werd daarbij te kennen gegeven, dai de algemeene toestand van het film- en bioscoopbedrijf zich hier te lande, dank zij de gezonde basis waarop het is gegrondvest, goed heeft ontwikkeld, hoewel ook de nadeelige invloed van de algemeene depressie merkbaar was. Met voldoening heeft het Hoofdbestuur kennis genomen van de stichting van den Nederlandsch-lndischen Bioscoop-Bond te Batavia, wiens initiatiefnemers tevoren aan het Hoofdbe stuur inlichtingen hebben gevraagd, welke dezerzijds gaarne zijn verleend. Onzen gelukwensch aan de collega's in Neder- landsch-lndië hebben wij gepaard doen gaan met de belofte, dat de jonge organisatie op onzen steun kan rekenen. Van de tallooze aangelegenheden, die in het afgeloopen jaar de aandacht van het Hoofdbestuur gevorderd hebben, memoreeren wij in het kort nog de navolgende: Tegen het euvel van den verkoop van oude films zijn maat regelen in voorbereiding, in de eerste plaats een bedrijfsbesluit, dat den verkoop reglementeert en vervolgens de stichting van een filmverhuur-centrale, die door de Bedrijfsafdeeling Film verhuurders wordt overwogen. Ook het kwaad, dat zich in het afgeloopen jaar heeft ge openbaard met betrekking tot de vertooning van films in warenhuizen, heeft het Hoofdbestuur gemeend te kunnen kee- ren, door aan de ledenvergadering een bedrijfsbesluit voor te stellen, behelzende het verhuren van films aan koopmans zaken, die films vertoonen bij wijze van toegift, te verbieden. Afgezien werd van het aanvankelijk voornemen om in over leg met de directies der voornaamste bioscooptheaters prijs- regelend op te treden. Gelukkig behoefde ten dezen aanzien met uitzondering van de theaters in één gemeente, van Bonds- wege niet te worden ingegrepen, waaruit geconcludeerd kan worden, dat in vergelijking tot de ernstige afmetingen, die 80

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 78