Verboden is om op werkdagen des avonds na 8 uur en verder op den geheelen Zondag in de bioscopen en in de foyers tabaksartikelen te verkoopen. Overigens is gedurende den sluitingstijd der winkels de verkoop van alle dranken en spijzen voor verbruik ter plaatse (dus ook tabletten chocolade, ijsco's, e.d.) zoowel in de bioscopen als in de foyers toe gestaan. Hier en daar werden door politieautoriteiten wel eens pogin gen ondernomen, om door een andere uitlegging van de wet, speciaal van art. 3, den verkoop van tabletten chocolade e.d. te verbieden, doch steeds slaagde het Hoofdbestuur erin, der gelijke pogingen te verijdelen. Herhaalde malen is het Hoofdbestuur in het verslagjaar regelend opgetreden met het oog op de toelating van film- operateurs bij openbare gebeurtenissen, o.a. bij de openlucht spelen, welke ter gelegenheid van de Universieitsfeesten te Amsterdam werden gegeven, bij internationale voetbalwed strijden, e.a. Op verzoek van de Koninklijke Nederlandsche Brandweer vereniging heeft het Hoofdbestuur twee vertegenwoordigers van den Bond, met name de heeren D. Hamburger Jr. (voorzitter) en Ch. van B'ene (vice-voorzitter) aangewe zen in een door deze Vereeniging ingestelde „Filmoperateurs- Commissie". De werkzaamheden dezer Commissie hebben groote vorderingen gemaakt en het laat zich aanzien, dat in den loop van 1933 het plan gereed is zoowel ten aanzien van de aan filmoperateurs te stellen exameneischen, alsmede aan gaande uit te vaardigen voorschrifen voor de inrichting der cabines. In afwachting hiervan heeft het Hoofdbestuur zijn beslissing aangehouden op een aanbieding van het Nederlandsch Tech- nicum PBNA te Arnhem tot het instellen van een schriftelijken, theoretischen opleidingscursus voor operateurs. Op voordracht van het Hoofdbestuur is de heer C h. van Bi en;e (vice-voorzitter) benoemd tot lid van het Groepsbe stuur van den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond 82

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 80