gramma's, welke onder de advertenties worden opgenomen, geschikt te oordeelen, zelfs voor volwassenen", verwekte onder de belanghebbenden groote ergernis. Na een onderhoud, hetwelk de Bondsvoorzitter met de directie van genoemde krant heeft gehad, ontving het Hoofd bestuur van deze directie de verklaring, dat zij zich bereid verklaarde deze advertentie niet meer te plaatsen, aangezien deze advertentie tot misverstand aanleiding blijkt te geven. De heer O. van Neyenhoflf, die als filmfabrikant door de „Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat" werd geprivile gieerd, heeft bij de Amsterdamsche Rechtbank een schade actie tegen den Bondsadministrateur ingesteld, op grond dat laatstgenoemde functionaris aan het dagblad „De Telegraaf" mededeelingen heeft gedaan, waarbij volgens beweren van N. tegenover hem niet de zorgvuldigheid is in acht genomen, welke in het maatschappelijk verkeer tegenover eens anders goeden naam betaamt. Nadat tusschen de procureurs van beide partijen breed voerige conclusiën waren gewisseld en ook het pleidooi door de Rechtbank was bepaald op 11 November 1932, deed de heer van Neyenhoff, die blijkbaar in deze actie niet veel heil zag, het voorstel om het proces te royeeren. Dezer zijds werd daarin toegestemd, onder voorwaarde dat de heer N. de kosten zou betalen. Na voldoening hiervan werd het proces geroyeerd. Een teeken van leven gaf in het afgeloopen jaar ook plot seling de Nederlandsche Artistenorganisatie, die in den vorm van een ultimatum aan den Bond eenige eischen stelde aan gaande het optreden van buitenlandsche artisten in de bio scopen. Het Hoofdbestuur heeft deze organisatie medegedeeld, dat het niet op den weg van den Bond ligt, op deze eischen in te gaan. Vanuit Weert werd de Bond op het eind van het jaar ver- 85

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 83