De vergadering keurde de Statutenwijziging, welke op en kele onderdeden was geamendeerd, goed en machtigde het Hoofdbestuur de Koninklijke Goedkeuring op de nieuwe Sta tuten aan te vragn. (Dat de goedkeuring van H.M. de Koningin zoo lang uitbleef, was mede te wijten aan een der leden, die bij het Departement van Justitie een bezwaarschrift tegen de Statuten had ingediend). In de ledenvergadering, die op 24 October in de Indu- strieele Club werd gehouden, kwam eerst aan de orde een voorstel van het Hoofdbestuur, om voor een bedrag van ƒ10.000.— deel te nemen aan het garantiefonds, hetwelk ge vormd werd met het oog op de verbouwing van „Het Russen duin" te Bergen aan Zee, voor rekening van de Stichting ,,Bio-Vacantieoord". Dit voorstel had het Hoofdbestuur aldus gemotiveerd: „Het Bestuur der Stichting ,,Bio-Vacantieoord" is overgegaan tot de verbouwing van „Het Russenduin" te Bergen aan Zee, met de bedoeling, in het voorjaar het nieuwe vacantieoord voor de kinderen der meest behoeftigen in Nederland open te stel len. Een groot deel van het voor de verbouwing benoodigd kapitaal is aanwezig en het Bestuur der Stichting koestert de redelijke verwachting, dat bij de Kerstcollectie (die intusschen gehouden is en bijna ƒ35.000.— heeft opgebracht) de geheele som, noodig voor de verbouwing en inrichting, verkregen zal kunnen worden. Wanneer echter de opbrengst der Kerstcollecte en van de in 1933 te houden Paasch-collecte beneden de raming van het Stichtingsbestuur mocht blijven, zou de mogelijkheid niet uit gesloten zijn, dat aan het voor de verbouwing benoodigd kapi taal nog een som zou ontbreken. Deze mogelijkheid onder de oogen ziende, heeft het Hoofdbestuur zich bereid verklaard, deel te nemen aan een te vormen garantiefonds voor een bedrag van 10.000. onder voorwaarde dat ten minste een zelfde bedrag ook door particulieren wordt gegarandeerd. Dit bedrag zal, indien de Stichting het noodig mocht hebben, bij wijze van renteloos voorschot ter beschikking van het Bio- 88

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 86