Vacantieoord worden gesteld, tevens onder de voorwaarde, dat het aldus voorgeschoten bedrag binnen één jaar door de Stichting zal worden terugbetaald". De vergadering gaf door een krachtig applaus blijk van haar volle instemming met dit voorstel, dat met algemeene stemmen werd aangenomen. Daarna werden achtereenvolgens de door het Hoofdbestuur voorgestelde reglementen (het Algemeen Reglement, het Reglement op de Weerstandskas, het Filmbeursreglement, het Arbitragereglement en het Reglement op het Naamregister), waarvan enkele artikelen werden geamendeerd, vastgesteld. Bij de behandeling van de Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van films ontstond voornamelijk bij het amen dement van de Afd. Amsterdam, om den verhuurder te ver plichten de films binnen twee jaar (op voorstel van het Hoofd bestuur is de duur bepaald op tien maanden) na de vertooning in de theaters van de leden-huurders niet aan vereenigingen te verhuren, een levendige discussie, welke eindigde met de aanneming van een door het Hoofdbestuur voorgestelde be paling, die rekening hield met de grieven, welke er bij de exploitanten bestaan tegen het verhuren van films aan ver eenigingen en waarbij tevens de belangen van de filmverhuur ders niet uit het oog verloren zijn. Ten slotte werden ook de gewijzigde Algemeene Voor waarden van Verhuur en Huur van Films vastgesteld. Besloten werd al de goedgekeurde reglementen, alsmede de nieuwe Bondsvoorwaarden in werking te doen treden op den dag, waarop de gewijzigde Statuten van den Bond bij Koninklijk Besluit zouden zijn goedgekeurd. De in deze vergadering voorgestelde Bedrijfsbesluiten no pens den verkoop van oude films en het verbod van film verhuur aan z.g. koopmanszaken, werden op verzoek van eenige leden door het Hoofdbestuur in nadere studie ge nomen. 89

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 87