Er werden in het afgeloopen jaar niet minder dan 21 Hoofd- bestuursvergaderingen gehouden (tegen 17 in 1931 en 14 in 1930). Bovendien kwam het Dagelijksch Bestuur tienmaal in vergadering bijeen (20 maal in 1931 en 13 maal in 1930). Verscheidene malen werd vervolgens nog vergaderd met het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders en met de Besturen der plaatselijke afdeelingen van exploitanten. De vergaderingen met de afdeelingsbesturen waren hoofd zakelijk gewijd aan de Statutenwijziging en Reglementsherzie ning. In een der conferenties met de besturen der plaatselijke afdeelingen maakte het niet-verhuren der bioscopen aan ver- eenigingen, een kwestie die vooral in Amsterdam, waar de leden in onderling overleg een daartoe strekkende overeen komst hadden gesloten, veel stof had doen opwaaien, een onderwerp van bespreking uit. In één der conferenties met het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders werd een concept-overeenkomst ter tafel ge bracht, die behelsde den opvolger van een exploitant van film levering uit te sluiten, wanneer de exploitant, die zijn bioscoop aan een opvolger heeft overgedragen, zijne verplichtingen tegenover de verhuurders niet is nagekomen. Als uitvloeisel van de discussies over dit concept zijn ont staan de bepalingen, welke intusschen in de Statuten en het Algemeen Reglement zijn opgenomen en waarin bij toetreding van een nieuw lid een waarborg, groot ƒ1.000—, gevorderd wordt als zekerheid tot nakoming der verplichtingen tegen over den Bond en zijn leden. Ook werd met het Bestuur der Bedrijfsafdeeling de door dit college opgeworpen vraag behandeld of de publicatie in het ,,Nieuw Weekblad voor de Cinematografie" van de uit spraken van de „Commissie van Geschillen" en den ,,Raad van Beroep" in het belang van de betrokkenen niet beter achterwege kon blijven. Het Hoofdbestuur stelde evenwel, hoofdzakelijk uit repressief oogpunt, op het behoud dezer publicaties den allerhoogsten prijs. Ten aanzien van een besluit der afdeeling Den Haag om 90

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 88