In 5 geschillen (2 van filmverhuurders tegen exploitanten, 3 van filmverhuurders tegen collega's) moest bij het verstrijken van het verslagjaar nog beslissingen gegeven worden. Van de 196 geschillen, die overigens tegen exploitanten be handeld werden, werden in 120 gevallen de vorderingen toe gewezen, in 19 gevallen de vorderingen aan de eischers ont zegd, een vordering ten deele toegewezen en in 3 gevallen een niet-ontvankelijkheid uitgesproken. Ten aanzien van één geschil verklaarde de Commissie zich niet bevoegd. In 20 gevallen kwam een schikking tot stand en 32 geschillen werden vóór of tijdens de zittingen ingetrokken. Van de 6 behandelde geschillen van filmverhuurders contra collega's werden in 3 gevallen de vorderingen afgewezen, één vordering werd toegewezen. Eén geschil werd in der minne geschikt en één ingetrokken. Van de 7 geschillen van exploitanten contra collega's werden 2 gewonnen en 1 ver loren. In 2 gevallen werden de vorderingen ten deele toe gewezen. Twee geschillen werden ingetrokken. De Raad van Beroep hield in het afgeloopen jaar 11 zit tingen (tegen 9 in 1931 en 7 in 1930). Nadat de benoemingen van de periodiek afgetreden leden van den Raad van Beroep door het Hoofdbestuur waren geschied, kwam de Raad bijeen ter benoeming van een voorzitter in de plaats van den heer E. de Hoop Azn, die om gezondheidsredenen niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen. De Raad benoemde tot zijn voorzitter voor het zittingsjaar 1932 den heer Willy Mullens te 's-Gravenhage, die tevoren reeds gedurende ruim een half jaar als vervangend voorzitter had gefungeerd. Door den Raad van Beroep werden in 1932 behandeld 36 beroepzaken. Toen het verslagjaar ten einde was, moest nog in één der zaken een beslissing gegeven worden. In 23 gevallen werd de beslissing van de .Commissie van 95

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 93