Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders. VERSLAG over de verrichtingen onzer Afdeeling ge durende het jaar 1932, uitgebracht op de Algemeene Jaarlijksche Ledenvergadering gehouden te Amster dam op 28 Januari 1933. Hoewel het jaar 1932 voor onze afdeeling, naar de gevoerde actie's en de betrekkelijke rust in haar algemeenen gang van zaken te oordeelen, een vrij kalm jaar is geweest, mag en moet het toch een der belangrijkste vereenigingsjaren voor onze afdeeling genoemd worden. Het is een jaar geweest, waarin de invloedssfeer onzer afdeeling in het leven van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zich sterker dan ooit heeft uitgebreid en waarin onze afdeeling na bijna 10-jarigen arbeid, als de vertegenwoordigster der filmverhuurders, in het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, een gelijke plaats werd ingeruimd, als aan de vertegenwoordigers der exploitanten. In het jaar 1933, waarin per Februari den dag zal worden herdacht, dat onze afdeeling 10 jaar bestaat, zal door de ver kiezing van 4 officieele vertegenwoordigers onzer afdeeling in het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, dit feit steviger worden bevestigd, als een kroon op het werk van een 10-jarigen organisatie-arbeid. Tegelijk met het vestigen van onze gefundeerde positie in het organisatieleven van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, werd ook de materieele ves tiging van onze Afdeeling aanmerkelijk verbeterd, men zou haast kunnen zeggen, tot een volmaakte hoogte gebracht. Immers bij het overgaan van den Nederlandschen Bioscoop- Bond naar zijn nieuwe kantoren in het perceel Achtergracht 19 101

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 97